Petras Paulius Orosas, Mukačevo eparchijos rytų apeigų katalikų dvasininkas, bus paskelbtas palaimintuoju.
Penktadienį, rugpjūčio 5 d., popiežius Pranciškus nurodė Šventųjų skelbimo dikasterijos prefektui paskelbti atitinkamą dekretą dėl kunigo P. P. Oroso kankinystės.
Petras Paulius buvo ukrainiečių kilmės, jis gimė 1917 m. Austrijos Vengrijos imperijos vietovėje Biri, dabartinėje Vengrijoje. Sekdamas savo tėvo, katalikų kunigo, gyvenimo keliu, tapo dvasininku. 1942 m. įšventintas kunigu.
Kun. P. P. Oroso, kaip ir visų rytų apeigų katalikų ir kitų Užkarpatės gyventojų, tragedija prasidėjo Raudonajai armijai okupavus regioną ir prijungus jį prie Sovietų Sąjungos.
1948 m. kunigas buvo verčiamas išsižadėti katalikų tikėjimo ir pereiti į Rusijos Ortodoksų Bažnyčią, bet spaudimui nepasidavė.
1949 m. sovietinė valdžia uždraudė Ukrainos graikų apeigų Katalikų Bažnyčios veiklą, prasidėjo atviri graikų apeigų katalikų persekiojimai, vienintelė įmanoma sielovada buvo slapta – pogrindinė.
1953 m. išleistas įsakymas suimti NKVD sekamą, pogrindžio Bažnyčioje tarnavusį kun. P. P. Orosą. Tų pačių metų rugpjūčio 28 d. Silcės geležinkelio stotyje kunigas buvo milicininko sulaikytas ir nušautas. Jo nužudymas iš karto buvo pripažintas kankinyste, o atminimas iki mūsų laikų neišblėso tikinčiųjų širdyse, sakoma Šventųjų skelbimo dikasterijos dekrete.
Šį penktadienį kardinolas M. Semeraro, dikasterijos prefektas, paskelbė dar kitus penkis dekretus dėl keturių kunigų iš Kolumbijos, Ispanijos, Italijos ir Brazilijos ir uršulietės vienuolės iš Indijos herojiškųjų dorybių.