Pasaulinio katalikiškos žiniasklaidos tinklo EWTN padalinys Lenkijoje ruošėsi Dievo Gailestingumo šventei, kai jo darbuotojai pastebėjo, kad jų jutūbo kanalas, kuriuo tūkstančiai žmonių visame pasaulyje gali jungtis į nuolatinę adoraciją, yra užblokuotas.
Į tiesioginę transliaciją norintys jungtys žiūrovai ekrane matė juodą stačiakampį, dengiantį adoracijos koplyčios Niepakalanove vaizdą. Užrašas skelbė: „Transliacija negalima.“
Nuo 2018 m. nepaliaujama Švč. Sakramento adoracija iš šv. Maksimilijono Kolbės įsteigto vienuolyno bazilikos buvo netrūkstamai transliuojama per „EWTN Polska“ – vieną iš motinos Andželikos įkurto pasaulinio katalikiškos žiniasklaidos tinklo padalinių.
Tėvas Piotras Wisniowskis, „EWTN Polska“ direktorius, gavo pranešimą iš „YouTube“, kuriame buvo nurodoma, kad kanalas užblokuotas dėl „YouTube“ bendruomenės gairių pažeidimo ir bus neprieinamas septynias dienas.
T. Piotras Wisniowskis mėgino susisiekti su kuo nors iš vaizdo įrašų platformos, tačiau greit suprato, kad pasiekti kokį nors gyvą žmogų yra beveik neįmanoma.
„YouTube“ užblokavo visą kanalą, įskaitant adoracijos transliaciją iš Niepakalanovo – miestelio, kur gyveno ir dirbo šv. Maksimilijonas Kolbė. Mes transliavome adoraciją iš čia daugiau nei du metus ir į ją jungdavosi daugybė žmonių iš viso pasaulio“, – sakė jis.
„Tai didžiausias internete esantis adoracijos kanalas pasaulyje, virš tūkstančio žmonių nepaliaujamai adoruoja Viešpatį Jėzų, milijonai peržiūrų Europoje, Šiaurės ir Pietų Amerikose. Žinoma, kad žmonės iš karto sureagavo. Pasirodo, kad krikščioniams šiandien reikia tokios online bendruomenės. Užblokavimas sukėlė tarptautinį protestą, kurio mastas buvo labai platus“, – sakė kunigas.
Nepasitenkinimui dėl kanalo blokavimo augant, „Google“, motininės „YouTube“ kompanijos, atstovai patys susisiekė su t. Wisniowskiu. Pasirodo, kad automatinė sistema pažymėjo „EWTN Polska“ kanalą dėl galimo autorių teisių pažeidimo.
„Daugiausiai transliuojame maldą ir adoraciją, – sakė kunigas. – Taip pat yra ir žurnalistinių programų, ir „American EWTN“ retransliacijos su vertimu į lenkų kalbą. Tačiau svarbiausią dalį sudaro šventų Mišių ir adoracijos transliacijos. Viskas yra legalu ir esame gavę teises transliuoti viską, ką transliuojame.“
„EWTN Polska“ pateikė licencijas, įrodančias teisę transliuoti visą autorių teisių ginamą medžiagą, kuri buvo prieinama jų kanale. „YouTube“ atnaujino kanalo veiklą kaip tik prieš Dievo Gailestingumo sekmadienį.
T. Wisniowskis rašė: „Lenkų ir užsienio katalikų žiniasklaidai sujungus jėgas, pasiekėme, kad „Google“ pati su manimi susisiektų. Kai pradeda kalbėtis žmonės, dialogo būdu galima rasti sprendimą.“
Jis pridūrė: „Žinote, aš esu katalikų kunigas. Kitaip tariant, esu tam, kad neščiau susitaikymą ir taiką, skelbdamas Kristų. Pirmiausia jums dėkoju, kad turėjau dialogo galimybę ir pasikalbėjom su vienu iš „Google“ direktorių.“
Tačiau kartu „EWTN Polska“ vadovas pastebėjo, kad šis incidentas, kuris sulaukė didelio dėmesio Lenkijos žiniasklaidoje, yra reikalingas gilesnio įvertinimo.
„Didelės kompanijos neturėtų tiesiog imti ir blokuoti ar ištrinti paskyrų. Ir čia nekalbu išskirtinai apie religiją ar katalikus – nors apie tai, su kuo mes susiduriame, būtų galima daug pasakyti. Kalbu apie laisvę, kuri yra viena iš pamatinių žmogiškųjų vertybių. Be jos mes įžengiame į pavergtųjų pasaulį – o taip gimsta totalitarizmas. Visada turėtume tą atminti.“