Tiesa turi būti ginama be baimės – P. Parolinas

ŠaltinisCNA

Vatikano valstybės sekretorius šią savaitę EWTN darbuotojams ir bendradarbiams sakė, kad tiesą reikia „be baimės ginti” gailestingu ir išklausančiu stiliumi. Eternal Word Television Network, sutrumpintai EWTN – televizijos kanalas, įkurtas 1981 m. pranciškonų vienuolės Motinos Andželikos.

Kalbėdamas per vakarienę Fraskatyje, Italijoje, spalio 19 d., kardinolas Pietro Parolinas (Pietras Parolinas) priminė Motinos Andželikos, EWTN įkūrėjos, žodžius: „Negalima patekti į dangų ko nors neapkenčiant. Atleiskite dabar. Būkite gailestingi dabar. Būkite kantrūs ir dėkingi dabar.”

P. Parolinas sakė, kad katalikiška žiniasklaida turėtų ne skleisti neapykantą, o „skatinti nepriešišką bendravimą”.

„Tiesa ir iš jos kylančios vertybės turi būti be baimės ginamos, – tęsė jis. – Tačiau šį skelbimą gailestingu stiliumi turėtų suformuluoti tie, kurie kantriai klausosi mūsų laikų moterų ir vyrų, kurie eina kartu su jais, netgi patys tapdami jų kančių ir rūpesčių vertėjais”.

Valstybės sekretorius, kuris Vatikane yra antras pagal įtaką asmuo po popiežiaus, kreipėsi į EWTN per pasaulinio katalikiškos televizijos tinklo septintąjį Europos filialų susitikimą.

P. Parolinas pabrėžė, kad „tiesa mums, krikščionims, yra Asmuo, Jėzaus Kristaus Asmuo, kuris, kaip sako šventasis Paulius, viską sujungia”.

Būtent šis susitikimas užtikrina, kad komunikacija neliktų vien tik informacijos perteikimo profesija, bet kad ši atsakomybė būtų suprantama ir nustatoma platesniame horizonte nei, nors ir svarbus, naujienų skleidimas”, – sakė jis.

Kardinolas priminė Motinos Andželikos žodžius: „Mūsų pareiga yra kalbėti tiesą, ir kiekvienas žmogus gali arba prisiimti šią pareigą, arba jos neprisiimti. Tačiau tiesa visų pirma turi būti mumyse”.

„Niekada neturėtume pamiršti šio teiginio, turėtumėte laikytis to paties suvokimo: tiesa nepriklauso mums – mes tarnaujame tiesai, – komentavo P. Parolinas. – Ir tarnauti jai galime tik būdami meilėje ir vienybėje.”

Valstybės sekretorius taip pat sakė, kad katalikiškajai žiniasklaidai tenka svarbus vaidmuo evangelizacijos srityje.

„Todėl gerai, kad ji jaučiasi esanti aktyvi Bažnyčios gyvenimo dalis, pirmiausia gyvendama bendrystės su Romos vyskupu dvasia”, – sakė jis ir pridūrė, kad ši bendrystės dvasia „dar aktualesnė šiandien, kai net ir Bažnyčios viduje vyksta pernelyg dramatiškų debatų negailint net pontifiko asmens bei Magisteriumo”.

„Tegul ši bendrystės su popiežiumi dvasia būna skiriamasis jūsų veiklos ženklas, – sakė jis. – Tegul tai būna ,jaučiama’ ir ,paliečiama’ jūsų televizijos laidose, taip pat jūsų straipsniuose ir multimedijos programose. Tegul kiekvienas jūsų žiūrovas ar skaitytojas atpažįsta EWTN kaip Dievo kūrinį, tarnaujantį tiesai, bažnytinei bendrystei ir žmonijos gerovei”.

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version