Teismas netenkino K. Bartoševičiaus advokato prašymo perkelti bylos nagrinėjimą

ŠaltinisBNS

Panevėžio apygardos teismas netenkino seksualiniais nusikaltimais prieš nepilnamečius kaltinamo buvusio Seimo nario Kristijono Bartoševičiaus advokato prašymo perkelti bylos nagrinėjimą į Vilnių.

„Buvo sprendžiami tik organizaciniai klausimai. Byla nebus perduota į Vilniaus apygardos teismą, byla bus nagrinėjama  Panevėžio apygardos teisme“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė Olegas Šibkovas.

Nei advokatas, nei K. Bartoševičius kaltinimų nekomentavo tiek prieš posėdį, tiek po jo.

Teisėjas Valdas Ciesiūnas žurnalistams sakė, kad byla toliau bus nagrinėjama Panevėžyje, nes į Vilnių jos perkelti nėra teisinio pagrindo.

„Tie argumentai, kurie buvo išdėstyti prašyme, teisėjų kolegija nusprendė, kad jų nepakanka, – kalbėjo teisėjas. – Byla gali būti perduota kitam teismui, jei tai užtikrina valstybės interesus, viešąją tvarką. (…) Šiuo atveju argumentas buvo pateiktas dėl proceso dalyvių patogumo, kas išeina už įstatymo ribų.“

V. Ciesiūnas taip pat teigė, kad byloje pateikti du civiliniai ieškiniai, tačiau jie dar nėra priimti. Jis pabrėžė, kad civilinių ieškinių gali būti ir daugiau.

Artimiausias bylos nagrinėjimo posėdis numatytas lapkričio 30 dieną.

Teisėjo teigimu, byloje dalyvauja nukentėjusiųjų atstovai.

„Nepilnamečiai nekviečiami, nes jie yra apklausti ikiteisminio tyrimo metu. Jų parodymus, kai ateis laikas, skaitysim, susipažinsim ir vertinsim“, – sakė V. Ciesiūnas.

Prokuratūra K. Bartoševičiaus bylą teismui perdavė liepos pabaigoje.

Eksparlamentaras kaltinamas dėl dviejų seksualinio prievartavimo ir keturių jaunesnio nei 16 metų amžiaus asmens tvirkinamųjų veiksmų epizodų, taip pat dėl keturių mažamečių vaikų nesunkaus sveikatos sutrikdymo epizodų. Jis kaltę iki šiol neigė.

K. Bartoševičiui galioja anksčiau skirtos kardomosios priemonės: rašytinis pasižadėjimas neišvykti, uždraudžiant bendrauti su nurodytais asmenimis, ir dokumentų paėmimas.

Rugpjūčio pabaigoje teismas trims mėnesiams pratęsė K. Bartoševičiui laikiną nuosavybės teisių apribojimą į jo banke laikomas pinigines lėšas ir visiškai uždraudė jomis disponuoti. Šį sprendimą teismas motyvavo tuo, kad byloje jau yra pareikštas vienas civilinis ieškinys ir gali būti pareikšta daugiau, todėl taip yra siekiama užtikrinti galimą civilinio ieškinio ar ieškinių įvykdymą.

K. Bartoševičiui galioja anksčiau skirtos kardomosios priemonės: rašytinis pasižadėjimas neišvykti, uždraudžiant bendrauti su nurodytais asmenimis

Bylose civilinius ieškinius dėl turtinės ir neturtinės žalos atlyginimo paprastai pareiškia nukentėjusieji.

Baudžiamasis kodeksas už seksualinį prievartavimą numato laisvės atėmimą nuo 3 iki 15 metų, už jaunesnių kaip 16 metų asmenų tvirkinamuosius veiksmus – laisvės atėmimą iki 5 metų, dėl sveikatos sutrikdymo numatytos švelnesnės bausmės.

K. Bartoševičius nusikaltimus, įtariama, įvykdė būdamas Seimo nariu. Naujienų portalas „Delfi“ skelbė, kad įtariama, jog K. Bartoševičius tvirkino berniukų ir jaunuolių choro „Ąžuoliukas“ auklėtinius.

Ikiteisminį tyrimą dėl galimo nepilnamečių ir mažamečių seksualinio prievartavimo bei tvirkinimo prokuratūra atliko nuo pernai lapkričio.

Įtarimai K. Bartoševičiui pateiktį vasarį, Seimo nario mandato jis atsisakė sausio pabaigoje.

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version