Šventasis Sostas Filipinų katalikus ragins „įsiklausyti į savo ganytojus” dėl skyrybų įstatymo projekto

ŠaltinisCNA

Vatikano sekretorius santykiams su valstybėmis ir tarptautinėmis organizacijomis arkivyskupas Paulas Gallagheris (Polas galageris) sako, kad Šventasis Sostas skatins Filipinų katalikus, ypač politinius lyderius, „įsiklausyti į savo ganytojus” dėl naujausio skyrybų įstatymo projekto, kuris gegužės mėn. buvo priimtas šalies žemesniuosiuose parlamento rūmuose.

Šios savaitės pradžioje surengtame susitikime su spaudos atstovais, vykusiame liepos 1-5 d. P. Gallagheriui lankantis pietryčių Azijos šalyje, šis kalbėjo apie absoliučių skyrybų įstatymo projektą, kuris gegužės 22 d. 131 balsu buvo priimtas Filipinų Atstovų rūmuose. Šimtas devyni rūmų nariai balsavo prieš įstatymo projektą, o dar 20 atsisakė balsuoti.

Pasak Filipinų Katalikų Vyskupų Konferencijos oficialios naujienų tarnybos („CBCPNews”), P. Gallagheris aiškino, kad Katalikų Bažnyčios mokymas apie santuoką yra „labai aiškus ir labai gerai žinomas” ir kad konferencijos bei atskirų vyskupijų vyskupai turi būti ganytojai, siūlantys poroms ir šeimoms „geriausią požiūrį”, kai kalbama apie santuokos problemų įveikimą ir santuokos iširimą.

„O pastoraciniu lygmeniu šis klausimas yra Filipinų Vyskupų Konferencijos ir atskirų vyskupų kompetencijoje, – sakė jis. – Manyčiau, kadangi tai svarbus klausimas, jie jį aptars. Taigi mes [Šventasis Sostas] lauksime vyskupų nuomonės šiuo iš esmės jiems rūpimu klausimu.”

Nuo gegužės mėnesio Filipinų vyskupai ir kunigai aktyviai sprendžia problemas, kurios laikomos „absoliučių skyrybų” priežastimi, įskaitant smurtą, priklausomybę nuo narkotikų ir alkoholizmą.

Interviu laikraščiui „The Manila Times” konferencijos atstovas spaudai ir buvęs Aukščiausiojo Teismo teisėjas tėvas Jerome’as Secillano (Džeromas Secilano) sakė, kad oficiali Filipinų vyskupų pozicija yra „nepritarti skyrybų įstatymo projektui šalyje” ir kad įstatymų leidėjai turi padaryti daugiau, kad apsaugotų žmones, sprendžiant pagrindines santuokos iširimą lemiančias problemas.

„Jei yra fizinis smurtas, turėtų būti parengti įstatymai, kad jis santuokoje būtų pažabotas. Mes jau turime tokius įstatymus, tačiau galbūt trūksta jų sustiprinimo, – kalbėjo J. Secillano. – Todėl jie [įstatymų leidėjai] bando sugalvoti daugiau sprendimų, kaip jie sako, šiems smurtiniams santykiams, bet skyrybos nėra sprendimas. Jos tik įtvirtins smurto ciklą”, – pridūrė jis.

Redakciniame straipsnyje, kuriame apmąstomas skyrybų įstatymo projektas, tėvas Eliasas L. Ayubanas jaunesnysis rašė, kad kiekviena šeima turi savo „trūkumų ir spręstinų problemų”, reikia daugiau nuveikti rengiant ir lydint poras prieš santuoką ir santuokos metu dėl Bažnyčios ateities.

Absoliučių skyrybų įstatymo projektas dar turi būti apsvarstytas šalies Senate ir, kad taptų įstatymu, jam turi pritarti balsų dauguma. Nors tik šeši iš 24 senatorių viešai parėmė paskutinę įstatymo projekto versiją, atrodo, kad jis sulaukia vis daugiau palaikymo.

Šiuo metu Filipinai ir Vatikanas yra vienintelės dvi šalys pasaulyje, kuriose nėra skyrybų įstatymo.

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version