Sveikatos apsaugos ministerijos pašonėje sekmadienį organizuojamas mitingas prieš mobingą, leidimas, anot organizatorių, duotas iki 300 žmonių.
„Sukrėtė ta Šiaulių tragedija, 2019 metais irgi buvo toks pats dalykas – tada viskas tilo ir užtilo, tai nesinori, kad taip būtų“, – BNS sakė mitingo organizatorė, Kauno miesto poliklinikos medikė Eglė Navickienė.
Ji teigė šiuo metu pati nepatirianti mobingo, tačiau į renginį kvietusi ir tą patiriančius kolegas, bet jie atsisakė dalyvauti.
„Aš pati šiuo metu nepatiriu mobingo, mano vadovai yra geri, paklausiau jų, ar galiu organizuoti, jie klausė – ar pas mus kažkas negerai, kad nori tokius dalykus daryti? Aš manau, kad tą daro ir dalyvauja tie žmonės, kurie galbūt nepatiria mobingo, nes teko kalbėtis su žmonėmis, kurie patiria mobingą, kviečiau juos dalyvauti, bet jie nedalyvaus, nes bijo“, – kalbėjo medikė.
Ji taip pat teigė nenorinti, kad mitingas taptų „gedulo ar liūdesio“ mitingu, todėl žada šnekėti ir apie gerus vadovus.
Mitingo organizatorė, be kita ko, sakė, kad vienas iš reikalavimų valdžiai – Mobingo įstatymas, taip pat – vadovų nušalinimas, gydymo įstaigų finansavimo pokyčiai, kalbantis su medikais.
„Vienas iš reikalavimų būtų Mobingo įstatymas. Kitas reikalavimas – jeigu vadovai kaltinami mobingu arba iš nusižudžiusio asmens yra paliekamas laiškas su nurodymais į žmones, tai kad šitie asmenys būtų nušalinti nuo pareigų, kol vyksta tyrimas. Kitas dalykas – keisti gydymo įstaigų finansavimą, kalbėtis su gydytojais“, – teigė E. Navickienė.
Ji teigė gavusi leidimą organizuoti mitingą iki 300 žmonių.
Teisėsauga šiuo metu aiškinasi prieš kelias savaites nusižudžiusios Respublikinėje Šiaulių ligoninėse dirbusios jaunos medikės mirties aplinkybes. Anot žiniasklaidos, nelaimė galėjo įvykti dėl mobingo darbo vietoje.
Gydymo įstaigos atstovai teigė, kad Anesteziologijos ir intensyvios terapijos centre nuo 2014 metų rugpjūčio dirbusi anesteziologė-reanimatologė buvo atleista iš darbo dėl šiurkštaus pažeidimo gegužės 6 dieną.
Dėl situacijos ligoninėje sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys yra sudaręs specialią darbo grupę ir paraginęs apie galimus mobingo atvejus pranešti ne tik Šiaulių, bet ir kitų gydymo įstaigų darbuotojus.