Svarbiausi balandžio 28-osios įvykiai

ŠaltinisBNS

Vyriausybės sprendimai:

* Nuo gegužės 10-osios į mokyklas galės grįžti 5-11 klasių moksleiviai, „juodosiose“ savivaldybėse jiems pakaks periodiškai atlikti greituosius antigeno testus.

* Pritarta „žaliojo koridoriaus“ projektui, pagal kurį lengvatas gaus bent 25 mln. (Vilniuje – 30 mln. eurų) šalyje investuojantis verslas. Ekonomikos ministrė Aušrine Armonaitė sakė, kad po šio sprendimo „žaliojo koridoriaus“ schema faktiškai pradės veikti.

* Sunkioje finansinėje padėtyje dėl pandemijos atsidūręs valstybės valdomas Lietuvos kongresų ir parodų centras „Litexpo“ atleistas nuo dividendų valstybei mokėjimo šiais metais.

Koronaviruso situacija:

* Nustatyti 1585 nauji COVID-19 atvejai, mirė 15 žmonių. Ligoninėse gydoma beveik 1,3 tūkst. COVID-19 pacientų, iš jų 142 – reanimacijoje. Naujų susirgimų rodiklis 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų siekia 545.

* Naujausios Eurobarometro apklausos duomenys rodo, kad 4 iš 10 lietuvių skiepytųsi nuo COVID-19 kai tik galės, dar apie penktadalį tai padaryti ruošiasi šiemet. Vis dėlto dar maždaug penktadaliui nesiruošiant skiepytis, ekspertai įspėja nepalikti informacinės skiepijimo kampanijos savieigai.

* Lenkijoje iki gegužės pabaigos planuojama panaikinti daugumą suvaržymų dėl koronaviruso.

* Nuo COVID-19 itin kenčiančioje Indijoje aukų skaičius perkopė 200 tūkstančių. Šalies ligoninės perpildytos pacientais, kurių artimieji desperatiškai mėgina gauti jiems deguonies, o Naujame Delyje automobilių aikštelės buvo paverstos krematoriumais. 

* Latvija planuoja nuo gegužės 10 dienos pradėti skiepyti nuo COVID-19 visus gyventojus, nebeišskiriant prioritetinių grupių.

Rusijos atsakas. Rusija iš šalies išsiunčia du Lietuvos ir po vieną Estijos bei Latvijos diplomatą, taip reaguodama į atitinkamus šių šalių veiksmus. Rusijos žiniasklaida pranešė, kad Maskva įtraukė Baltijos šalis ir dar šešias valstybes į Rusijai nedraugiškų šalių sąrašą. Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sako, kad atsakas buvo lauktas. „Priešingai nei tie žmonės, kuriuos Lietuva pasirinko išsiųsti, Lietuvos diplomatai Rusijos nešnipinėjo. Šia prasme atsakas nėra simetriškas, bet jis toks net nėra įmanomas“, – sakė ministras.

NPD didinimas. Prezidentūrai rengiantis Seimui teikti siūlymą dėl neapmokestinamo pajamų dydžio (NPD) didinimo dar 50 eurų, premjerė Ingrida Šimonytė pareiškė, kad jai nėra aišku, kokią problemą tai spręstų. Šiuo metu NPD Lietuvoje siekia 400 eurų.

Odontologų tyrimas. Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba pranešė atliekanti du ikiteisminius tyrimus, susijusius su odontologinių prekių naudojimu ir platinimu, taip pat kelių dešimčių odontologijos kabinetų veikla. Tiriama dviejų įmonių, užsiimančių didmenine dantų implantų ir jų priedų prekyba, veikla. Teisėsaugos duomenimis, viena iš įmonių galėjo nesumokėti per 370 tūkst. eurų mokesčių.

Gyventojų nuotaikos. Apie trečdalis lietuvių mano, kad per artimiausius metus gerės tiek jų, tiek šalies finansinė padėtis ir gyvenimas apskritai pagerės. Ši dalis nuo 2019 metų rudens augo. Teigiančių, kad yra patenkinti savo gyvenimu, Lietuvoje nuo 2019 metų rudens sumažėjo trimis procentiniais punktais iki 71 procento, rodo Eurobarometro duomenys.

„Brexito“ sutartis. Europos Parlamentas nubalsavo už Europos Sąjungos prekybos su Jungtine Karalyste po „Brexito“ susitarimo ratifikavimą. Susitarimas patvirtintas 660 europarlamentarų balsavus už, 5 prieš ir 32 susilaikius. Jį galutinai iki šio mėnesio pabaigos patvirtins Europos Sąjungos Taryba.

Nelaimė Rygoje. Latvijos sostinėje aštuoni žmonės žuvo ir devyni buvo sužeisti per gaisrą nakvynės namuose. Aukų kūnai smarkiai apdegę, todėl šiuo metu nėra žinoma nei jų tapatybės, nei tautybės. Rygos meras Martinis Stakis sakė, kad centre esantys nakvynės namai veikė nelegaliai.

Buto remontas. Jungtinės Karalystės Rinkimų komisija paskelbė pradedanti oficialų tyrimą dėl to kaip ministras pirmininkas Borisas Johnsonas sumokėjo už savo buto Dauningo gatvėje remontą. Premjeras teigia, kad už darbus mokėjo pats.

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version