Seimo sprendimai:
* Įteisintas 9 proc. lengvatinis pridėtinės vertės mokestis itin nuo pandemijos nukentėjusiems maitinimo ir kultūros sektoriams bei atlikėjams. Lengvata galios iki 2022 metų pabaigos.
* Priimtas patikslintas šių metų valstybės biudžetas. Pasak finansų ministrės Gintarės Skaistės, biudžetą tikslinti reikėjo dėl papildomų priemonių koronaviruso krizės padariniams švelninti. Taip pat patikslinti „Sodros“ ir Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetai.
* Seimui pateikti du Konstitucijos pataisų dėl tiesioginių merų rinkimų variantai. Valdančiųjų pataisomis Konstituciją siūloma keisti minimaliai, o dėl mero statuso spręsti priimant įstatymų pataisas. Opozicinių frakcijų siūloma, kad į Konstituciją būtų įrašyta, jog išrinktas meras yra savivaldybės tarybos pirmininkas ir savivaldybės vadovas.
Koronaviruso situacija:
* Nustatyti 58 nauji COVID-19 atvejai, mirė keturi žmonės. 14 dienų naujų susirgimų rodiklis 100 tūkst. gyventojų siekia 61. Per parą pirmą skiepo dozę gavo 4,6 tūkst. žmonių. Ligoninėse gydomi 252 COVID-19 pacientai, iš jų 32 – reanimacijoje.
* Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, per praėjusią savaitę COVID-19 protrūkių, lyginant su ankstesne, sumažėjo trečdaliu.
* Vyriausybė sušvelnino karantino reikalavimus Joninėms: birželio 23-24 dienomis į renginius nebus privaloma pirkti el. bilietų, jų metu nebus privalu sėdėti.
* Vyriausybė taip pat skyrė Taivanui 20 tūkst. dozių „AstraZeneca“ vakcinos.
* Sakartvele leista atvirose erdvėse nebedėvėti kaukių, o nuo liepos 1-osios atšaukiama naktinė komendanto valanda. Kaukės lauke nuo kito pirmadienio nebebus privalomos ir Italijoje.
Migrantai. Ignalinos ir Švenčionių rajonuose pastarąją parą sulaikyti 58 migrantai, neteisėtai kirtę sieną iš Baltarusijos. Iš viso šiemet į Lietuvą iš Baltarusijos bandė patekti 498 neteisėti migrantai.
„Google“ tyrimas. Europos Sąjunga pradėjo plataus masto antikonkurencinį tyrimą dėl įtarimų, kad JAV technologijų milžinė „Google“ galbūt išstumia konkurentus iš itin pelningos internetinės reklamos rinkos. Bus siekiama nustatyti, ar „Google“ teikia pirmenybę savo technologijoms AdX ir „Doubleclick“ ir kitus šios veiklos aspektus.
Sankcijos Baltarusijai. Jungtinės Valstijos, Jungtinė Karalystė ir Kanada taip pat paskelbė naujų prieš Baltarusijos prezidento Aliaksandro Lukašenkos autoritarinį režimą nukreiptų sankcijų. Anksčiau tai padarė Europos Sąjunga. Minskas pareiškė, kad tai prilygsta ekonomikos karui.
Grįžtantys ambasadoriai. Jungtinių Valstijų ambasadorius Rusijoje Johnas Sullivanas, prieš du mėnesius atšauktas konsultacijoms į Vašingtoną, šią savaitę sugrįš į Maskvą. Rusijos ambasadorius Anatolijus Antonovas į Jungtines Valstijas sugrįžo sekmadienį. Dėl ambasadorių sugrąžinimo praėjusią JAV vadovas Joe Bidenas ir Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas sutarė praėjusią savaitę Ženevoje.
Rifo statusas. Australija pareiškė griežtai nepritarianti UNESCO planui įtraukti jos Didįjį barjerinį rifą į Pasaulio paveldo objektų, atsidūrusių pavojuje, sąrašą. Tokią rekomendaciją UNESCO teikia dėl klimato kaitos padarytos žalos.
Malonė separatistams. Ispanija suteikė malonę devyniems Katalonijos lyderiams, nuteistiems už šio regiono mėginimą 2017 metais atsiskirti nuo Ispanijos. Tarp lyderių, kuriems suteikta malonė – 13-os metų laisvės atėmimo bausmę 2019 metais gavęs buvęs Katalonijos prezidentas Oriolis Junqueras.
Vaivorykštės spalvos. UEFA atmetė Miuncheno planus vaivorykštės spalvomis nušviesti „Allianz Arena“ stadioną prieš Europos futbolo čempionato rungtynes tarp Vokietijos ir Vengrijos rinktinių, protestuojant prieš Vengrijoje priimtą įstatymą, draudžiantį bet kokią informaciją LGBT tema nepilnamečiams. Miuncheno meras Dieteris Reiteris žada nuspalvinti kitas žymias miesto vietas.
Žemiau 30 tūkst. Populiariausios pasaulyje kriptovaliutos bitkoino kaina pirmą kartą per pastaruosius penketą mėnesių krito žemiau 30 tūkst. JAV dolerių ribos. Bitkoino vertė pastaruoju metu smunka, Kinijai intensyvinant kovą su kriptovaliutos kasimu.