Niujorko Šv. Patriko katedroje po skandalingų translyčio laidotuvių buvo aukojamos Atsiteisimo pamaldos

Šv. Patriko katedros Niujorke (JAV) klebonas sako, kad bažnyčia pasiūlė Atsiteisimo pamaldas po to, kai praėjusią savaitę joje buvo surengtos prieštaringai vertinamo žinomo vietos translyčių gynėjo laidotuvės.

Vasario 15 d., ketvirtadienį, Manhatano rajone esančioje katedroje vyko Cecilia Gentili (Cecilijos Gentili), aktyvistės, padėjusios dekriminalizuoti sekso paslaugų teikimą Niujorke, laidotuvės.

C. Gentili buvo vyras, kuris save tapatino su moterimi.

Aktyvistė rinko lėšas translyčių reikalams.

Ji taip pat pagarsėjo dėl pasisakymo už lytinės tapatybės įtraukimą į savo valstijos žmogaus teisių įstatymus, ją įvardijant kaip saugomą klasę.

Visą Mišių laiką tėvas Edwardas Dougherty (Edvardas Daugertis) kreipėsi į velionį moteriškais įvardžiais, vyrą vadino „mūsų seserimi”.

Be to, per visuotinę maldą jis meldėsi už vadinamąją lytį patvirtinančią sveikatos priežiūrą, o dalyviai dažnai ir pritariamai vadino C. Gentili „kekšių motina”.

Šeštadienį tėvas Enrique Salvo (Enrikė Salvo), Šv. Patriko katedros klebonas, pareiškime Niujorko arkivyskupijos interneto svetainėje teigė, kad Bažnyčios vadovybė pritaria pasipiktinimui dėl skandalingo elgesio per laidotuves Šv. Patriko katedroje.

Katedra (jos administracija, – red. past.) žinojo tik tai, kad šeima ir draugai paprašė laidotuvių Mišių už kataliką, ir neturėjo nė menkiausio supratimo, jog šiuo priėmimu ir maldos joje „bus taip šventvagiškai ir apgaulingai pažeminti”.

Bažnyčios vadovybė pritaria pasipiktinimui dėl skandalingo elgesio per laidotuves Šv. Patriko katedroje.

„Tai, kad toks skandalas įvyko „Amerikos parapijos bažnyčioje”, yra dar blogiau; ir tai, kad jis įvyko prasidedant gavėniai, kasmetinei 40 dienų trunkančiai kovai su nuodėmės ir tamsos jėgomis, yra stiprus priminimas, kaip labai mums reikia maldos, atgailos, malonės ir gailestingumo, į kuriuos mus kviečia šis šventas laikotarpis”, – rašė klebonas.

„Pagal [arkivyskupo kardinolo Timothy Dolano] nurodymą aukojome atitinkamas Atsiteisimo mišias”, – sakė jis.

Kelios pagrindinės žiniasklaidos priemonės šį įvykį įvardino kaip proveržį ir ženklą, kad Katalikų Bažnyčia keičia savo mokymą – ar bent jau toną – apie lytiškumą ir žmogaus antropologiją.

Žurnalas „Time” faktą, kad translyčio aktyvisto laidotuvės vyko katalikų katedroje, apibūdino kaip „nemenką žygdarbį”, o laikraštis „The New York Times” pamaldas apibūdino kaip „audringą politinio teatro kūrinį”.

Pranešama, kad organizatoriai neatskleidė katedrai, kad C. Gentili, kuris mirė vasario 6 d., sulaukęs 52 metų, buvo vyras, identifikavęs save kaip moterį.

„Laikiau tai paslaptyje”, – „The New York Times” teigė pamaldų organizatorė Ceyeye Doroshow (Sejai Dorošau).

2 KOMENTARAI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version