„Šv. Magdalenos naktis“ kvietė moteris labiau pasirūpinti savo sveikata

Šeštadienio vakarą į Klaipėdos vasaros estradą grupėmis rinkosi tie, kuriems rūpi moterų sveikata. Šv. Magdalenos nakties bėgimas temstant kvietė moteris bendrystei. Bėgimo trasa miesto gatvėmis nusidriekė beveik tris kilometrus. Tokiu būdu Klaipėda prisipildė ypatingu dėmesiu moterims ir jų sveikatai.

„Šv. Magdalenos naktis“ – tradicinis, jau šeštus metus rengiamas ir jau tarptautiniu tapęs renginys.

Klaipėdos universiteto ligoninės gydytoja onkochirurgė Lietuvos krūties vėžio asociacijos prezidentė, krūtų onkochirurgė dr. Agnė Čižauskaitė sako, kad šis socialinis projektas skirtas moteriai, jos sveikatai, laimei ir atsakomybei prieš save, šeimą, tuos, kuriuos ji ir ją myli. Prie šios kilnios iniciatyvos prisijungė gausus būrys medikų iš Klaipėdos universitetinės ligoninės.

„Siekiame skatinti moteris pasitikrinti krūtis, nes krūties vėžys yra dažniausia onkologinė liga visame pasaulyje ir Lietuvoje – juo suserga kas 11-ta moteris. Ir, nors medicina, gydant šį vėžį, yra labai stipriai pažengusi ir kasmet gydymas spartėja, mūsų tikslas – vėžio prevencija, kad kuo mažiau moterų atsidurtų ligoninėse, kuo mažiau būtų išleidžiama pinigų gydymui. O jeigu moteris susirgo – kad ji suvoktų, jog medikai deda visas pastangas išgydyti, kad ji nėra viena ir neužsisklęstų savyje. Visuomenėje reikia apie tai kalbėti“, – sako medikė.

„Šv. Magdalenos naktis apjungia medicinos žinias, mokslą, visuomeninę veiklą ir fizinį aktyvumą. Ir visa tai pagrįsta savanorystės bei bendrystės principais. Manau, kad tai tobula kombinacija. Nuoširdžiai džiaugiuosi ir dėkoju Klaipėdos universiteto ligoninės kolegoms, partneriams Šv. Pranciškaus Asyžiečio vienuolynui ir visiems prisidėjusiems bei dovanojusiems tokią prasmingą iniciatyvą ir renginį“, – atidarydamas konferenciją kalbėjo KUL generalinis direktorius dr. Audrius Šimaitis.

Tarptautinėje mokslinėje-praktinėje konferencijoje dalyvavo garsūs onkospecialistai iš Lietuvos ir pasaulio, tarp jų – vienas žymiausių pasaulyje Mayo medicinos centro Plastinės chirurgijos klinikos JAV vadovas Peter Cordeiro. Per konferenciją KUL atliktos trys sudėtingos krūtų atkūrimo operacijos, kurios tiesiogiai buvo transliuojamos Šv. Pranciškaus onkologijos centre stebinčiai auditorijai. Jas atlieko Prof. Marzia Salgarello – plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoja iš Romos, Italijos, dr. Ieva Ceslevičienė – gydytoja krūtų onkochirurgė iš LSMU Kauno klinikų, Dr. Loreta Pilipaitytė- plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoja iš LSMU Kauno klinikų. Operacijoms asistavo KUL gydytojai krūtų onkochirurgai dr. A. Čižauskaitė ir Donatas Petrauskas.

Antroji renginio dalis „Stiprybė bendrystėje“ buvo skirta moterims, kurios dalyvavo krūtų patikroje. Moterys galėjo išsitirti ultragarsu, jas taip pat konsultavo KUL gydytojai genetikai.

Teatro aikštėje nuo 15 val. „Šv. Magdalenos nakties“ atributika pažymėtoje palapinėje prie 4 metrų dydžio krūties formos baliono su užrašu „Pasitikrinau, nes myliu Tave!“ moterų laukė gydytojai, slaugytojai, onkologijos atvejo vadybininkai ir kineziterapeutai. Jie skleidžia žinią apie krūtų vėžio prevenciją ir patikrą.

Trečioji renginio dalis – „Šviesa tamsoje“ – tradicinis ėjimas-bėgimas, kuris prasidėjo 22 val.

Ultragarsu patikrintos 226 moterys. Vienai moteriai nustatyti galimai piktybiniai pakitimai.

„Šv. Magdalenos nakties“ globėja Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė pasveikino krūties vėžio prevencijai ir sergančiųjų paramai skirto renginio dalyvius, pažymėdama bendrystės svarbą susidūrus su šia dažniausia moterų onkologine liga.

„Suteikdami laiko ir dėmesio ne tik kitiems, bet ir sau, galime apsaugoti savo sveikatą, o tuo ypatingai džiaugsis ir mus supantys mylintys žmonės. Kuo anksčiau aptikta liga, tuo trumpesnis sveikimo kelias, tuo didesnė tikimybė išvengti skaudžiausių padarinių, todėl nenumokime ranka į būtinybę pasitikrinti sveikatą, neatidėliokime to ir priminkime tai mus supančioms moterims“, – sakė premjerė I. Šimonytė.

Renginio metu vyko Šv. Pranciškaus onkologijos centro šokių grupės „Šviesos banga“ tradicinis pasirodymas.

2Gyvenimas – man šokis. Mes šokame, su mumis šoka… Mes sukinėjamės ir sukamės, krentame ir vėl stojamės, pašokame ir pakylame, jausdamos tikrąjį šokio džiaugsmą, išreikšdamos savo sielą per kūno judesį, jausdamos tikrąjį šio šokio džiaugsmą. Mes visos esame sujungtos muzikos ir šokio valdžios. Ir visa tai – bendrystėje sukurta šokių grupė „Šviesos Banga“, kuri mums suteikia gyvenimui spalvų.” – sakė šokių grupės įkūrėja ir vadovė Gitana Eglinienė.

Renginys buvo skirtas įvairaus amžiaus, sveikoms ir krūtų vėžiu sergančioms moterims, padidintą riziką susirgti krūtų vėžiu turinčioms moterims bei medicinos specialistams.

Renginio idėjos autorius – brolis B. Jurčys sako: „Padaugink savo širdį, padaugink savo dėmesį moters gyvybei!”

Renginį organizavo Lietuvos krūties vėžio asociacija, MBO Lietuvos Šv. Kazimiero Provincijos Klaipėdos Šv. Pranciškaus Asyžiečio Vienuolynas, Šv. Pranciškaus Vilties miestas, Šv. Pranciškaus onkologijos centras.

Jo metu surinkta parama bus skirta krūtų vėžio žinomumui didinti, stiprinti solidarumą visuomenėje, skatinti prisiimti atsakomybę už savo sveikatą.

Informacijos stoka sąlygoja prastą atrankinės patikros programos lankomumą, užleistų ligos stadijų gausą bei didelį mirtingumą. Krūtų vėžys yra dažniausia moterų onkologinė liga pasaulyje ir Lietuvoje. Kaip teigia statistika, Europos Sąjungoje suserga kas vienuolikta moteris, primena renginio organizatoriai.

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version