Šv. Jono kontempliatyviųjų seserų vienuolynas pristato knygą „Vienuolynų sodai ir augalai“ (sud. ses. Aurelija Gabrielė Petrauskaitė CSJ), kuri supažindina su Šv. Galio abatijos sodais, šv. Hildegardos Bingenietės ir t. Jurgio Ambraziejaus Pabrėžos OFM vertintais augalais, pristato Pažaislio vienuolyno eremo sodus.
Visais amžiais, nuo pat vienuolynų gyvavimo pradžios, sodai ir augalai buvo svarbūs pašvęstųjų gyvenime. Dievo kūrinijos įvairovė žavėjo vienuolius ir skatino pažinti gamtos turtus, kuriais žmoniją gausiai apdovanojo Kūrėjas. Ir pats Dievo žodis daugybėje Biblijos vietų byloja apie gamtos ir augalų svarbą žmogaus gyvenime. Štai ką Dievo išmintis pasakė Siracido lūpomis: „Viešpats išželdina iš žemės vaistažoles, kurių protingas žmogus neturėtų niekinti“ (Sir 38, 4).
Vienuoliai ir gamta, vienuoliai ir vaistažolės visada buvo artimi. Senovėje besilaikantys griežtos klauzūros vienuoliai norėjo į savo aplinką perkelti kūrinijos didybę ir jos teikiamą naudą. Todėl savo vienuolynus apsodino skirtingais sodais, kurie turėjo priminti prarastąjį rojų ir priartinti būsimą dangiškąjį. Bažnyčių ir vienuolynų dailėje: tiek architektūroje, tiek liturginių rūbų bei indų mene, apstu iš augalijos pasaulio perkelto grožio, kuriuo žmogus norėjo išpuošti tai, kas jam brangu.
Knyga „Vienuolynų sodai ir augalai“ supažindina su įspūdingais Šv. Galio abatijos sodais, pristato šv. Hildegardos Bingenietės mėgstamiausius vaistinius, maistinius augalus, užjūrio prieskonius ir medicinoje vartojamus augalinius maisto produktus.
Leidinyje dėmesio skiriama ir t. Jurgio Ambraziejaus Pabrėžos OFM – dar ne visiškai atrasto ir įvertinto mūsų krašto augalijos ir gydymo žinovo – asmenybei bei jo vertintiems augalams; kviečiama pasižvalgyti po didelius slaptus Pažaislio vienuolyno eremo sodus – susipažinti su vaistažolėmis ir jų panaudojimu senovėje, liaudies medicinoje ir šiuolaikinėje fitoterapijoje.
Leidinio sudarytoja, Šv. Jono kontempliatyviųjų seserų vienuolyno sesuo Aurelija Gabrielė Petrauskaitė CSJ, nuo jaunystės domisi vaistiniais augalais. Dar vaikystėje nemažai laiko praleisdavo vienintelėje gimtojo miesto vaistinėje, kurioje dirbo jos močiutė. Su nuostaba lankė visas augalų paslaptimis dvelkiančias vaistinės vietas, kur buvo laikomos vaistažolės, ruošiami ir gaminami įvairiausi vaistai. Vėliau, jau būdama vienuolė, mokėsi gydymo augalais meno Prancūzijoje, Liono miesto Vaistažolių mokykloje. Savo vienuolyne Lietuvoje nedidelį gabalėlį žemės apsodino mėgstamomis žolelėmis.
Knygą „Vienuolynų sodai ir augalai“ galima įsigyti Šv. Jono kontempliatyviųjų seserų vienuolyne (Antakalnio g. 27, Vilnius) arba kreipiantis el. paštu vienuolynusodai@gmail.com.