Spalio mėnuo Vilkaviškio katedroje skirtas Švč. M. Marijos Rožinio Karalienės garbei

Spalio mėnuo skirtas Švč. M. Marijos Rožančiaus Karalienės garbei. Spalio 7 d. Vilkaviškio Švč. M. Marijos Apsilankymo katedros parapijoje minima šventė, kreipiantis į Dangiškąją Motinėlę Rožinio Karalienę. Kiekvieną dieną katedroje kalbamas rožinis 17.30 val. Jei neturite galimybės dalyvauti maldoje bažnyčioje, galima jį su visais šeimos nariais sukalbėti namuose.

Rožinis (arba rožančius, rožinis, rožynas iš lot. rosarium – „rožių darželis, rožynas“) – meditacinė kartotinė malda, skirta apmąstyti svarbiausius Jėzaus ir Marijos gyvenimo įvykius. Taip pat vadinamas šios maldos kalbėjimui naudojamas karoliukų vėrinys. Tradiciškai Rožinio maldą sudaro įžanga ir penki slėpiniai.

Malda yra labai asmeniška žmogaus patirtis, kuri kiekvienam žmogui reiškia kažką tik jam svarbaus.

Rožinio maldą sudaro keturios dalys, kiekvieną jų – penki slėpiniai (slėpinys gr. mysterion – „užmerkti akis ir užverti lūpas“) skirti apmąstyti esminius Jėzaus ir Marijos gyvenimo (aprašyto Naujajame Testamente) momentus. Pirmąją dalį sudaro džiaugsmo slėpiniai, susiję su Jėzaus gimimu ir vaikyste; antrojoje – šviesos slėpiniuose, kuriuos 2002-iais pridėjo popiežius šv. Jonas Paulius II-is – apmąstomas Viešpaties viešasis gyvenimas; trečioji dalis – kančios slėpiniai, susiję su Jėzaus kančia. Ketvirtoji dalis – garbės slėpiniai. Juose kontempliuojami įvykiai susiję su Jėzaus ir Jo motinos Marijos išaukštinimu.

Pagal popiežiaus šv. Jono Pauliaus II-ojo pasiūlytą praktiką džiaugsmo slėpiniai kalbami pirmadieniais ir šeštadieniais, šviesos slėpiniai – ketvirtadieniais, kančios – antradieniais ir penktadieniais, o garbės – trečiadieniais ir sekmadieniais.

Rožinio maldą sudaro įžanga ir penki slėpiniai. Slėpiniai – tai Jėzaus Kristaus ir Mergelės Marijos gyvenimo įvykiai, kurie yra įamžinti Naujajame Testamente.

Krikščionybėje pradėtas naudoti rožančius 4 amžiuje, kai Šventasis Pachomas įsteigė pirmąjį vienuolyną. Šv. Pachomas turėjo daug neraštingų mokinių ir pasekėjų, todėl sugalvojo panaudoti virvę, suraišiotą į tam tikrą skaičių mazgų, kad kiekvienas kasdien galėtų sukalbėti nustatytą skaičių maldų ir nepasimestų, kiek kartų nusilenkti aukščiausiajam. Taigi, virvė su mazgais buvo pirmasis krikščionių rožinis, kuriuo naudojosi katalikų ir stačiatikių vienuoliai.

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version