Socialinių darbuotojų trūkumas yra labai didelis – ministrė

ŠaltinisBNS

Lietuvoje susiduriant su socialinių darbuotojų trūkumu socialinės apsaugos ir darbo ministrė Inga Ruginienė sako, jog vienintelis sprendinys – darbo sąlygų gerinimas.

„Darbuotojų trūkumas yra labai didelis ir tai susiję ne tik su finansiniais poreikiais, darbo sąlygomis, bet ir su tuo, kad šis darbas reikalauja didžiulio atsidavimo, atjautos ir didelių pastangų“, – LRT radijui ketvirtadienį sakė ministrė.

„Kitos išeities, turbūt, ir negali būti, kaip gerinti darbo sąlygas, didinti atlyginimą. Kol kas matau tik tokią išeitį, kaip galima būtų pritraukti jaunimą ateiti į šitą sferą“, – kalbėjo ji, akcentuodama, kad šalyje auga socialiai jautrių grupių, kurioms reikalinga pagalba, skaičius.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos duomenimis, vidutinis socialinių darbuotojų darbo užmokestis 2024 metais į rankas siekė 1294 eurų, jis nuo 2021-ųjų padidėjo maždaug 50 procentų.

Pasak Lietuvos socialinių darbuotojų asociacijos prezidentės Jūratės Tamašauskienės, poreikis socialiniams darbuotojams didėja, tačiau profesionalų skaičius neauga, o jų trūksta tiek miestuose, tiek regionuose.

„Iš praktikos, iš savo pavyzdžių, iš skelbimų socialinių paslaugų įstaigų matome, kad vos ne kiekviena organizacija ieško socialinių darbuotojų (…). Trūksta visur. Regionuose socialinių darbuotojų amžius jau yra priešpensinis ir per dešimtmetį nemažai socialinių darbuotojų išeis į pensiją, o regionams jaunimą pritraukti bus labai sunku“, – kalbėjo ji.

„Ypatingai trūksta socialinių darbuotojų, dirbančių su šeimomis“, – pabrėžė J. Tamašauskienė.

Rugsėjį Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pateiktais duomenimis, šalyje dirbo beveik 17 tūkst. socialinių paslaugų srities darbuotojų, iš jų daugiau kaip 5 tūkst. – socialiniai darbuotojai.

Teigta, jog per pastaruosius penkerius metus socialinių paslaugų srities darbuotojų skaičius padidėjo daugiau nei 5 tūkst. darbuotojų.

Socialinių paslaugų gavėjų skaičius Lietuvoje siekia maždaug 115 tūkst. (be prevencinių ir bendrųjų socialinių paslaugų), nuo 2018-ųjų šis skaičius išaugo 72 proc., nuo 2021 metų – 25 procentais.

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version