Siūlomi teisės aktai gali dar labiau apriboti religijos laisvę, sako Honkongo aktyvistė

ŠaltinisCNA

Religijos laisvės gynėja iš Honkongo įspėja, kad siūlomi teisės aktai gali dar labiau apriboti religijos laisvę ir paskatinti Katalikų Bažnyčios ir kitų krikščionių persekiojimą.

Iš Honkongo kilusi ir politinį prieglobstį Jungtinėse Valstijose gavusi Frances Hui išreiškė susirūpinimą dėl prieštaringai vertinamo pasiūlyto 23 straipsnio, kuriuo būtų išplėstas 2020 m. nacionalinio saugumo įstatymas, priėmimo. Šiuos komentarus ji išsakė per Hudsono instituto surengtą diskusiją tema „Honkongo represijos ir Jimmy Lai didvyriškumas”.

J. Lai, prodemokratinis žurnalistas, atsivertęs į katalikybę, buvo suimtas dėl kelių kaltinimų pagal 2020 m. Honkongo nacionalinio saugumo įstatymą ir jam gali grėsti kalėjimas iki gyvos galvos. Jo laikraštyje „Apple Daily” dažnai buvo skelbiama Kinijos komunistų partiją kritikuojanti medžiaga. Nors Kinijos vyriausybė apkaltino jį sąmokslu su užsienio jėgomis, baudžiamojo persekiojimo kritikai teigia, kad jis – ir šimtai kitų politinių ir religinių disidentų – buvo suimti už savo aktyvumą.

Jei 23 straipsnis būtų priimtas, jis išplėstų įstatymo taikymo sritį taip, kad sustiprintų daugiau kaip trejus su puse metų trunkantį vyriausybės susidorojimą su politiniais disidentais.

Pasak Honkongo laisvosios spaudos, pakeitimu būtų įtraukti nauji nusikaltimai, įskaitant draudimą kištis iš išorės į Honkongą, draudimą remti išorės žvalgybos organizacijas, draudimą vykdyti elektroninę ir kompiuterinę veiklą, keliančią grėsmę nacionaliniam saugumui, be teisėtų įgaliojimų, taip pat draudimą vykdyti bendrą sabotažą.

F. Hui, kuri dirba Honkongo laisvės komiteto fondo politikos ir propagandos koordinatore, diskusijos metu teigė, kad teisės aktas „bus nukreiptas prieš užsienio organizacijas [ir] jų veiklą Honkonge”, o tai gali būti panaudota prieš užsienio krikščionių misionierius ir Honkongo Katalikų Bažnyčios ryšius su Vatikanu.

„Tai paliestų daugelį mažas ir vidutinio dydžio bažnytines grupes, Katalikų Bažnyčią ir užsienio misionierius”, – sakė F. Hui.

„Nežinome, kaip jie panaudos šį įstatymą prieš religines grupes, bet jei šis įstatymas būtų priimtas ir įvestas Honkonge, tai būtų didelė grėsmė Honkongo religinėms grupėms, – pridūrė ji. – Joms gresia teisinis persekiojimas. Katalikų Bažnyčiai Honkonge gali tekti nutraukti bendravimą su Vatikanu, nes jis yra užsienio valstybė.”

Tokiu atveju, kaip F. Hui perspėjo, Honkongo Katalikų Bažnyčia gali būti priversta prisijungti prie Patriotinės katalikų asociacijos, kurią 1957 m. įsteigė komunistinė vyriausybė, siekdama vykdyti valdžios kontrolę katalikų parapijoms žemyninėje Kinijoje.

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version