Sinodo delegatų susitikime buvo pasigesta kardinolo V. Fernandezo

ŠaltinisCNA

Kardinolas Victoras Manuelis Fernándezas (Viktoras Manuelis Fernandesas), Vatikano Tikėjimo mokymo dikasterijos prefektas, atsiprašė dėl, jo žodžiais tariant, „nesusipratimo“, susijusio su jo nedalyvavimu spalio 18 d. vykusiame sinodo delegatų susitikime dėl Vatikano studijų grupės moterų vaidmens Bažnyčioje.

Savaitgalį dalyviai CNA patvirtino, kad tarp sinodo delegatų kilo didelis nepasitenkinimas tiek dėl kardinolo nedalyvavimo posėdyje, tiek dėl to, kaip vyko pats posėdis.

Susitikime dalyvavo daugiau kaip 90 sinodo delegatų, kurie tikėjosi pabendrauti su kardinolu V. Fernándezu ir penktosios studijų grupės, vienos iš dešimties vasario mėnesį paskelbtų grupių, turinčių nagrinėti teologinius klausimus, iškilusius po pirmosios praėjusių metų Sinodo dėl sinodiškumo sesijos, nariais.

Šiai grupei pavesta išnagrinėti „kai kuriuos teologinius ir kanoninius klausimus, susijusius su konkrečiomis tarnystės formomis“, ypač „moterų būtino dalyvavimo Bažnyčios gyvenime ir vadovavime klausimą“. Tai apima klausimus, susijusius su moterų diakonato galimybe.

Pasak šaltinių, penktadienį susirinkusius dalyvius pasitiko du Tikėjimo mokymo dikasterijos pareigūnai, kurie nebuvo studijų grupės nariai. Pranešama, kad šie pareigūnai išdalijo popieriaus lapelius su elektroninio pašto adresu, kuriuo galima pateikti atsiliepimus, ir negalėjo atsakyti į daugumą delegatų klausimų.

Portalas „The Pillar ‚ pranešė, kad vėlai spalio 18 d. pareiškime sinodo dalyviams kardinolas V. Fernándezas pareiškė, jog „atsiprašo už nesusipratimą“ ir kad jo nedalyvavimą lėmė „ne koks nors nenoras, o objektyvus negalėjimas dalyvauti numatytą dieną ir laiką“.

Kardinolas pridūrė, kad anksčiau buvo nurodęs, jog vietoj jo susitikime dalyvaus du dikasterijos pareigūnai. Jis pasiūlė spalio 21 d. susitikti su suinteresuotais sinodo nariais, „išklausyti jų svarstymų ir gauti iš jų visus rašytinius dokumentus“.

Anksčiau šį mėnesį kardinolas V. Fernándezas paskelbė, kad penktoji studijų grupė atsitraukė nuo moterų diakonato, kaip įšventintųjų grupės, klausimo.

Spalio 2 d. kardinolas teigė: „Remiantis iki šiol atlikta analize… vis dar nėra galimybių priimti teigiamą sprendimą“ dėl moterų diakonių šventimų, „suprantamų kaip šventimų sakramento laipsnis”.

V. Fernándezas kalbėjo, kad vietoj to grupė nagrinėjo istorinius būdus, kuriais moterys Bažnyčioje vykdė valdžią, išskyrus įšventinimą.

Moterų diakonato klausimas pastaraisiais metais buvo nagrinėjamas ir diskutuojamas.

2024 m. liepą kardinolas Mario Grechas (Marijus Grekas), Vyskupų sinodo generalinis sekretorius, teigė, kad dikasterija, atlikdama nuodugnų tarnybų tyrimą, nagrinėja „moterų diakonato klausimą“.

Tačiau popiežius Pranciškus ne kartą patvirtino, kad šventimai ir toliau lieka rezervuoti vyrams.

Tuo tarpu popiežius Pranciškus savaitgalį surengė dvi privačias audiencijas, kuriose dalyvavo moterys ir sinodo pasauliečiai. Apie šių susitikimų turinį nebuvo paskelbta jokios informacijos.

Jis taip pat priėmė kardinolą M. Grechą ir generalinį relatorių kardinolą Jeaną-Claude’ą Hollerichą (Žaną Klodą Ojerišą) bei specialųjį sekretorių Riccardo Battocchio (Rikardą Batokijų).

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version