Singapūro kardinolas Gohas: popiežius Pranciškus pas mus labai vertinamas

ŠaltinisCNA

Neseniai popiežius Pranciškus paskelbė apie savo ketinimą rugsėjo mėn. vykti į Pietryčių Aziją ir aplankyti Indoneziją, Papua Naująją Gvinėją, Rytų Timorą ir Singapūrą.

Singapūro Bažnyčios dvasinis ganytojas yra kardinolas Williamas Gohas (Viljamas Gohas), arkivyskupas nuo 2013 m. pradžios ir kardinolas nuo 2022 m.

Balandžio 19 d. savo rezidencijoje Singapūre jis susėdo su Matthew Bunsonu (Metju Bunsonu), „EWTN News“ viceprezidentu ir redakcijos direktoriumi, aptarti būsimos Šventojo Tėvo kelionės, Kardinolų kolegijos, sinodo proceso, Bažnyčios Azijoje iššūkių ir galimybių.

66 metų Gohas pastebi, kad dauguma kardinolų kolegijoje „nepažįsta vieni kitų“, o tai yra trūkumas institucijai, kuri vieną dieną turės išrinkti popiežiaus Pranciškaus įpėdinį.

Kardinolas taip pat užsimena, kad po antrosios ir baigiamosios asamblėjos šį spalį Sinodui dėl sinodiškumo reikia „dar vieno lygmens“ – būtent tik Vyskupų sinodo.

Dabartinis sinodas, kuriame dalyvauja vyskupai, dvasininkai ir pasauliečiai, „iš tiesų negali būti laikomas teologiniu dogminiu sinodu“, mano jis, nes ne visi delegatai yra teologiškai išsilavinę.

Dvasininkas pasidalino mintimis apie artėjantį popiežiaus Pranciškaus vizitą.

„Pranciškus visada išlieka populiarus tarp daugelio mūsų katalikų, ir manau, kad jis yra vilties, gailestingumo ir užuojautos švyturys”, – teigė jis.

„Tai iš tiesų yra jo stiprioji pusė – stengtis tęsti popiežių Jono Pauliaus II, Benedikto XVI darbą, – kalbėjo Gohas. – Popiežiaus Pranciškaus širdžiai labai artima evangelizacijos tema, tačiau jo evangelizacijos būdas iš tiesų yra skelbti Evangelijos džiaugsmą, kuris apima žmonių priėmimą, buvimą su vargšais, atstumtaisiais”.

Jis aiškino: „Taigi šia prasme jis galės skatinti didesnę vienybę ir stiprinti mūsų katalikų tikėjimą, taip pat įkvėpti kitų tikėjimų žmones tuo, kad Bažnyčia nėra užsisklendusi savyje, bet iš tikrųjų tarnauja žmonijai”.

Jis pridūrė: „Taigi tikiu, kad vizitas tikrai įkvėps ir atnaujins ne tik mūsų katalikų tikėjimą, bet ir žmonių, kurie jo klausosi ir labai vertina popiežių Pranciškų. Tiesą sakant, čia esantys religingi, ne katalikai vadovai, visi jie labai vertina popiežių Pranciškų ir labai gerai apie jį atsiliepia”.

Singapūro salų valstybė yra vienas iš etniškai ir religiškai įvairiausių Azijos regionų, kuriame gyvena apie 395 tūkst. katalikų.

Šioje nedidelėje, bet strategiškai svarbioje valstybėje taip pat yra didžiausias miestų tankumas Azijoje, tačiau ji vertinama kaip šalis su aukščiausia gyvenimo kokybe.

Kaip ir visur kitur, ji taip pat susiduria su sekuliarizmo ir reliatyvizmo grėsmėmis bei tradicinių vertybių, ypač įsipareigojimo šeimai ir pagarbos vyresnio amžiaus žmonėms, praradimu.

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version