Seime kelią skinasi iniciatyvos, kurios leistų sudaryti mokyklose klases, net jei jos nepasiekia minimalaus reikalavimo surinkti 21 mokinį.
Pagal gruodžio viduryje priimtą Vyriausybės nutarimą, vidurinio ugdymo programoje mažiausias mokinių skaičius klasėje gali būti 21.
Grupė parlamentarų pasiūlė papildyti Švietimo įstatymą nuostata, kad mokinių skaičius mokyklos klasėse gali neatitikti Vyriausybės nustatyto leidžiamo mažiausio mokinių skaičiaus iki 20 procentų ir ne daugiau kaip dvejus mokslo metus iš eilės.
Tokiu būdu įstatymo pataisos leistų susidaryti klasėms, kurioms trūksta iki keturių vaikų.
Pasak vieno iš projekto iniciatorių „valstiečio“ Gintauto Kindurio, dvejų metų laikotarpis parodys, ar ateityje klasės atitiks reikalaujamą minimalų mokinių skaičių, o per tą laikotarpį savivaldybių tarybos priims sprendimus, kaip toliau šios mokyklos veiks – jungsis ar atidarys skyrius, kuriuos sudaryti užtenka ir 12 mokinių.
„Toks pakeitimas anksčiau laiko nestabdys tų mokyklų, kurios, atsižvelgiant į mokinių skaičių mokykloje, dar turi potencialo toliau vykdyti veiklą, o kartu suteiks papildomo laiko savivaldybių taryboms ir, žinoma, mokyklų bendruomenėms priimti tinkamiausius sprendimus“, – šią savaitę Seime pristatydamas projektą kalbėjo G. Kindurys.
Prieš tokį pasiūlymą pasisakė Laisvės frakcijos atstovas Artūras Žukauskas.
„Mes turime situaciją, kai žmonės neperskaitė Vyriausybės nutarimo visų punktų ir, pamatę tiktai tame nutarime skaičių 21, teikia siūlymus“, – sakė parlamentaras.
„Laisviečio“ teigimu, Vyriausybės nutarimas suteikia savivaldybėms daugybę variantų, kaip spręsti mokinių trūkumo klasėse problemas.
„Rekomenduojama būtent kurti jungtines mokyklas, kur galimas klasių, veikiančių skirtingose vietose, sujungimas. Rekomenduojama kaip opciją kurti filialus ir padalinius, taip pat yra viena galimybė kurti, sudaryti kelių mokyklų jungtinės veiklos sutartį, kad jos laikinai, kaip čia buvo minima, galėtų tą problemą spręsti, kai trūksta kelių mokinių“, – kalbėjo A. Žukauskas.
Po pateikimo šiam projektui pritarta. Parlamentarai taip pat pritarė kitai panašiai iniciatyvai, kurią Seime pristatė Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narė Vilija Targamadzė.
Ja numatoma sudaryti galimybę savivaldybėms tarybų sprendimu leisti formuoti III ir IV gimnazijų klases, jeigu nėra 21 mokinio klasėje, bet mokinių skaičius pagrindinio ugdymo antrosios dalies – I ir II gimnazijos – klasėse atitinka arba viršija mažiausią leidžiamą mokinių skaičių.
Abi iniciatyvos į Seimo posėdžių salę svarstymui turėtų grįžti gegužės 7 dieną.