Satanistiška organizacija JAV džiaugiasi teise šalyje užsiimti popamokine veikla

Šėtono šventyklos (angl. The Satanic Temple) įkūrėjas džiaugiasi, kad pirmoji JAV Konstitucijos pataisa gina jo organizacijos teisę rengti renginį Pensilvanijos (JAV) vidurinėje mokykloje.

Šėtono klubo pavadinimu „The After School Satan Club” (liet. „Popamokinis šėtono klubas”) nariai Dilsburgo (miestas Jorko grafytėje, Pensilvanijoje) „Northern High School” mokykloje galės rinktis, gavęs Šiaurės Jorko apygardos mokyklų apylinkės pareigūnų leidimą.

Praėjusią savaitę išplatintame pareiškime Šiaurės Jorko apygardos mokyklų apylinkės mokyklų kuratorius Steve’as Kirkpatrickas (Stivas Kirkpatrikas) teigė, kad mokyklos taryba patvirtino minėto šėtono klubo prašymą rugsėjo 24 d. renginiui naudoti mokyklos patalpas.

Organizacija turės sumokėti visus apsaugos, priežiūros ir kitus mokesčius, kaip nurodyta valdybos taisyklėse, sakė jis.

„Kadangi esame valstybinė mokykla, mūsų mokyklos patalpomis turi būti leidžiama naudotis be jokios diskriminacijos, – sakė kuratorius. – Mes negalime ir negalime savavališkai rinktis, kurios organizacijos gali naudotis mūsų patalpomis, o kurios ne.”

Apylinkės „neremia jokios išorinės organizacijos, kuri nuomojasi mūsų patalpas, veiklos, taip pat šioms organizacijoms neleidžiama naudoti mokyklos rajono pavadinimo ar logotipo”, – pridūrė S. Kirkpatrickas.

Lucienas Greavesas: pasikliaujame demokratija šalyje

Lucienas Greavesas (Lučjanas Gryvsas) yra Šėtono šventyklos atstovas spaudai ir vienas iš jos įkūrėjų.

„Mes nesmerkiame nieko, kas rengia maldos renginį, ar panašiai, – sako jis. – Tai tampa problema, rimta problema, kai leidžiama surengti maldos renginį, bet neleidžiama jokia kita religinė reprezentacija.

„Kalbame apie pagrindinių demokratijos ramsčių ir Pirmosios pataisos (JAV, – red. past.) laikymąsi”, – pridūrė L. Greavesas.

Tuo tarpu kai kurie teologai, pavyzdžiui, Dalaso teologinės seminarijos profesorius Darrellas Bockas (Darenas Bokas), mano, kad JAV Konstitucijoje numatytos religijos laisvės apsaugos problemos sprendimas iš tikrųjų gali padėti daugiau žmonių sužinoti apie Biblijos tiesą – ir suteikti daugiau galimybių skleisti informaciją.

D. Bockas sako: „Taip, šėtoniškų elementų skatinimas neturi prasmės ir gali būti problemiškas. Tačiau žinome, kad šėtonas yra gyvas ir sveikas (nors daugelis žmonių tuo abejoja ir net abejoja, kad jis egzistuoja, kaip kai kurie abejoja Dievo egzistavimu), ir tiek, kiek tai susiję su dvasine tikrove, kuo daugiau galime paskatinti pokalbį apie tą tikrovę ir kaip apie ją gerai mąstyti, tuo geriau”, – teigė jis elektroniniu paštu atsiųstame atsakyme žurnalistams.

Palaiko abortus

Savo interneto svetainėje Šėtono šventyklos organizacija teigia, kad abortas yra „pagrindinė religinio ritualo dalis, skatinanti savęs įgalinimą ir patvirtinanti kūno autonomiją”.

Jų interneto svetainėje taip pat teigiama, kad laukimo laikotarpis ir privalomos konsultacijos dėl abortų yra „panašūs į reikalavimą laukti ir konsultuotis prieš krikštijantis ar priimant šv. Komuniją”.

„Akivaizdu, kad tai būtų religinės laisvės pažeidimas”, – rašoma pareiškime.

Tačiau kai kurie Pensilvanijos gyventojai sako esantys susirūpinę dėl to, kad bet kokia satanistines doktrinas išpažįstanti grupė gali būti įleista šalia mokinių, įskaitant Williamą Wilsoną (Viljamą Vilsoną), kuris elektroniniu paštu žurnalistams sakė, kad turi anūkų mokyklose, kuriose po pamokų vyksta satanistiniai užsiėmimai.

„Kaip jie gali sakyti, kad mes tikime į šėtoną, bet ne į Dievą? Šėtonas yra Dievo priešininkas. Be Dievo nėra šėtono”, – sakė Vilsonas.

Balandžio mėnesį Šiaurės Jorko apygardos mokyklų apylinkė 8-1 balsais balsavo prieš vieno iš tėvų prašymą pradėti veikti šėtono garbinimo klubui po pamokų.

Kiti šalies mokyklų rajonai pritarė Šėtono šventyklos remiamoms popamokinėms programoms. Šių metų pradžioje Jane Addams pradinė mokykla Moline, Ilinojaus valstijoje, sulaukė kritikos už tai, kad išdalijo skrajutes, reklamuojančias Šėtono klubą po pamokų.

Gindama savo sprendimą leisti klubui veikti viename iš savo miestelių, Moline-Coal Valley mokyklų apygarda išplatino pareiškimą, kuriame teigė, kad „nediskriminuoja jokių grupių, norinčių išsinuomoti mūsų patalpas, įskaitant su religija susijusias grupes”.

Apygarda nurodė Gerosios Naujienos klubo, apibūdinamą kaip „popamokinę vaikų evangelizavimo draugijos grupę”, religinę organizaciją, kuriai ji leidžia naudotis savo patalpomis, nors nepritaria jos skelbiamai idėjai, pavyzdį.

Tarp kitų mokyklų apygardų, kuriose po pamokų veikia Šėtono klubai, yra Lebanono miesto mokyklų apygarda Libane, Ohajo valstijoje, kuri taip pat susidūrė su dideliu pasipriešinimu dėl to, kad leido Šėtono šventyklai organizuoti popamokinę veiklą pradinių klasių mokiniams.

Pasak Šėtono šventyklos interneto svetainės, Šėtono klubai „renkasi pasirinktose valstybinėse mokyklose, kuriose taip pat veikia Gerosios Naujienos klubai”.

5 KOMENTARAI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version