SAM nori sumažinti gyvsidabrio naudojimą gydant dantis

ŠaltinisBNS

Siekiant paskatinti ekonomiškas ir kliniškai veiksmingas dantų taisymo be gyvsidabrio alternatyvas, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) parengė dantų amalgamų naudojimo mažinimo planą. 

2025–2029 metams skirtame veiksme plane numatyta, kad dantų amalgamos turi būti naudojamos ne daugiau kaip 2 proc. pacientų dantims gydyti, o dantų ėduonies prevencinės programos būtų įgyvendinamos 90 proc. savivaldybių.

Po suderinimo su atsakingoms institucijomis, planą tvirtins sveikatos apsaugos ministras. 

Informaciją apie dantų amalgamos naudojimą pateikė tik nedidelė dalis asmens sveikatos priežiūros įstaigų: 2021 metais – dvi, 2022 metais – viena, 2023 metais – trys, o apie pašalintų dantų, kurie plombuoti dantų amalgamomis, kiekį 2021–2022 metais nepranešė nė viena odontologijos įstaiga, 2023 metais – septynios.  

Nuo 2025 metų sausio Europos Sąjungoje (ES) visiškai uždrausta naudoti dantų amalgamą dantims gydyti, taip pat draudžiamas dantų amalgamos eksportas, o nuo 2026 metų liepos 1-osios – dantų amalgamos gamyba ir importas. 

Dauguma ES dantų užpildų gamintojų (95 proc.) gamina dantų užpildus be gyvsidabrio, jie sudaro didžiąją Europos Sąjungos dantų užpildų rinkos dalį.

Dantų amalgama yra dantų plombavimui skirta medžiaga, kurios apie 50 proc. sudaro gyvsidabris. 

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version