Šalies vadovai kviečia gyventojus balsuoti referendume

ŠaltinisBNS

Prezidentas Gitanas Nausėda, premjerė Ingrida Šimonytė kviečia gyventojus sekmadienį balsuoti referendume ir palaikyti Konstitucijos keitimo formuluotę dėl dvigubos pilietybės įteisinimo.

„Balsuosiu kad mūsų žmonės išsaugotų tiltus su mūsų tėvyne, kad išsaugotų savo pilietybę, nes tai yra labai svarbus dokumentas – ir ne tik teisinis, bet emocinis, sukuriantis prieraišumo jausmą ir tamprų ryšį su tėvyne“, – LRT rengtuose paskutiniuose kandidatų į prezidentus debatuose šeštadienį sakė G. Nausėda.

„Suprantu, kad to bus sudėtinga to pasiekti ir priklausys nuo dalyvavimo. Todėl kviečiu visus žmones ateiti į prezidento rinkimus ne tik dėl prezidento rinkimų, bet ir dėl šito referendumo, ir balsuoti už pilietybės išsaugojimą. Tai svarbu visai mūsų Lietuvai“, – tikino jis.

Jei referendumas sulauktų sėkmės o G. Nausėda būtų perrinktas, jis sako žadantis siekti, jog Konstitucinis įstatymas „atlieptų žmonių lūkesčius“.

I. Šimonytė jau išankstiniame balsavime palaikė šia iniciatyvą.

„Paaiškinsiu, dėl ko balsavau „už“ – to, kad svarbu išsaugoti ryšį su žmonėmis, kurie iš Lietuvos išvyko, dėl to, kad Lietuva yra viena iš penkių valstybių Europos Sąjungoje, kuri turi labai griežtas nuostatas dėl dvigubos pilietybės (…). Esame maža diasporinė valstybė, mūsų bendruomenė yra platesnė, nei tie žmonės, kurie gyvena Lietuvos respublikos teritorijoje ir manau, kad mes tikrai negalime jų nuo savęs atstumti“, – sakė ji.

„Raginu visus ateiti ir balsuoti „už“, – kandidatų į prezidentus debatuose LRT šeštadienį kvietė premjerė.

Už Konstitucijos pakeitimą, leidžiantį išsaugoti Lietuvos pilietybę įgyjant kitos šalies pilietybę, pasisako ir į prezidentus kandidatuojantys Dainius Žalimas, taip pat kvietęs balsuoti „už“ referendume, Andrius Mazuronis, Giedrimas Jeglinskas, referendumo nepalaiko kandidatai Remigijus Žemaitaitis, Eduardas Vaitkus, Ignas Vėgėlė.

Referendumas dėl pilietybės išsaugojimo vyks kartu su prezidento rinkimais sekmadienį.

Jame siūloma pakeisti Konstituciją iš jos išbraukiant sakinį, kuris dabar užkerta kelią Lietuvos piliečiams įgyti antrą pilietybę – kad „išskyrus įstatymo numatytus atskirus atvejus, niekas negali būti kartu Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės pilietis“.

Pareikšti nuomonę reikės dėl pataisytos Konstitucijos formuluotės: „Lietuvos Respublikos pilietybė įgyjama gimstant ir kitais įstatymo nustatytais pagrindais. Pilietybės įgijimo ir netekimo tvarką nustato įstatymas.“

Kad Konstitucijos pataisa būtų priimta, už ją privalo balsuoti ne mažiau kaip pusė rinkimų teisę turinčių asmenų.

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version