Sakartvelo prezidentė viešėjo Vilniuje – aplankė Okupacijų ir laisvės kovų muziejų

Balandžio 3 d. Vilniuje, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Okupacijų ir laisvės kovų muziejuje lankėsi Sakartvelo prezidentė Salome Zourabichvili.

Ji atvyko su Sakartvelo parlamento nare, Gynybos ir saugumo komiteto pirmininko pavaduotoja, Draugystės su Lietuva grupės narė Teona Akubardia bei Sakartvelo parlamento „Piliečių“ frakcijos pirmininku Aleksandre Elisashvili.

Aukštus svečius lydėjo nepaprastoji ir įgaliotoji Sakartvelo ambasadorė Lietuvos Respublikoje Salome Shapakidze.

Svečius pasitiko LGGRTC Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus direktorius Remigijus Černius, jo patarėja muziejinei veiklai Ramunė Driaučiūnaitė, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro generalinio direktoriaus pavaduotojas Vytas Lukšys.

Ekskursiją po muziejų vedė LGGRTC darbuotojas Arūnas Borisas.

Ši ekskursija prasidėjo neįprastai – nuo pagarbaus stabtelėjimo ties akmenų mūro piramidės formos paminklo sovietinės okupacijos aukoms atminti, praeinant pro skulptoriaus Jono Jagėlos obeliską tremtiniams, kentėjusiems ir žuvusiems Jakutijoje, kurį sutartoje vietoje pastatyti uždraudė Putino įsakui paklusi šios srities administracija bei apžiūrint lauko parodą „Nusikaltėlių paktas“, skirtą pagrindiniams tragiškų pasekmių pasauliui atnešusio dokumento sumanytojams ir šių slaptų susitarimų vykdytojams. Su pastato, kuris daugeliui vyresniosios kartos Lietuvos gyventojų yra sovietinės okupacijos simbolis, istorija supažindino ekskursijų vadovas Arūnas Borisas.

„Esame muziejuje, kuris liudija baisius totalitarinio režimo nusikaltimus žmogui, tautai, valstybei tam, kad pabrėžtų, kaip svarbu ginti demokratines vertybes ir valstybės nepriklausomybę. Kitu atveju nutinka tai, ką Lietuva patyrė XX a. viduryje – tai nacizmo ir komunizmo siaubas, sovietų Rusijos okupacija, kurios pasekmes mūsų visuomenė daugiau ar mažiau junta iki šiol“, – svečiams aprodytų muziejinių ekspozicijų tikslą akcentavo jo direktorius istorikas Remigijus Černius.

Ekskursijos pabaigoje viešėjusiai Sakartvelo Prezidentei ir šios šalies ambasadorei Lietuvoje buvo įteiktos atminimo dovanos, o svečių knygoje savo įspūdžius išsakė prezidentė S. Zourabichvili.

„Muziejus pateikia atšiaurų priminimą apie sovietų okupacinio režimo vykdytus žiaurumus ir pabrėžia kovos už laisvę ir teisingumą būtinybę“, – įrašu svečių knygoje savo įspūdžius išsakė lietuviams draugiškų kartvelų išrinktoji Prezidentė.

2018 metais pirmąja į Sakartvelo prezidento postą išrinkta moterimi tapusi S. Zurabišvili yra buvusi prancūzų diplomatė, turinti daugiau nei penkiasdešimties metų patirties diplomatijos srityje. S. Zurabišvili gimė Prancūzijoje, pabėgėlių iš Sakartvelo šeimoje.

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version