Rusija bando apsaugoti bažnyčias nuo seksualinio pobūdžio nuotraukų

ŠaltinisCNE

Rusijos policija tiria bylas, susijusias su jaunuoliais, kurie socialiniuose tinkluose prie maldos namų skelbė seksualinio turinio informaciją.

Kalugos miesto, esančio už 180 km į pietvakarius nuo Maskvos, policijos departamentas pranešė, kad „stebėdamas internetą“ aptiko nuotrauką, kurioje užfiksuota moteris, demonstruojanti sėdmenis prie bažnyčios.

Pasak laikraščio „The Moscow Times“, kaltinimai „religinių jausmų įžeidimu“ rodo, kad Kremlius vis daugiau dėmesio skiria konservatyvių vertybių gynimui. Dar praėjusią savaitę Maskvos teismas nubaudė muzikinių vaizdo klipų kanalą už „gėjų propagandą“. Valdžios institucijos teigė, kad renginys buvo pažymėtas „6+“ amžiaus cenzu, o ne reikalaujamu „18+“, todėl buvo pažeistas prieštaringai vertinamas Rusijos įstatymas, draudžiantis „gėjų propagandą“ nepilnamečių atžvilgiu.

Kremlius / Asociatyvi Unsplash nuotr.

Nors Rusijos valstybė vis daugiau dėmesio skiria kaltinimams, susijusiems su religija, Rusijos Ortodoksų Bažnyčia nenori būti to dalimi. Sankt Peterburgo Bažnyčios vyskupija nenori tapti šalimi procese prieš tinklaraštininkus, apnuoginusius sėdmenis prie Išganytojo ant pralieto kraujo cerkvės Sankt Peterburge, ir pasitenkins „aktyvia atgaila“. Ši atgaila gali būti išreikšta dalyvavimu dalijant maistą benamiams.

Rusijos ortodoksų bažnyčia nenori būti kaltinimų, susijusių su religija, dalimi.

Anksčiau šį mėnesį Maskvos teismas nuteisė du tinklaraštininkus dešimčiai mėnesių kalėjimo už tai, kad jie surengė rentgeno nuotraukų fotosesiją prie Šv. Bazilijaus katedros, esančios priešais Kremlių. Tai pirmoji pora, kuriai pagal Rusijos įstatymą, numatantį baudžiamąją atsakomybę už „religinių jausmų įžeidimą“, skirta reali laisvės atėmimo bausmė.

Rusija priėmė „religinių jausmų įžeidimo“ įstatymą 2013 m., keršydama už antikremliškos aktyvistų grupės „Pussy Riot“ antiputinišką pasirodymą Maskvos Kristaus Išganytojo katedroje.

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version