Romoje vyko pasaulinei žmonių brolybei skirtas susitikimas

ŠaltinisVATICAN NEWS

Birželio 10 d. Vatikane ir kitose Romos miesto vietose šurmuliavo pasaulinei žmonių brolybei skirtas susitikimas, praneša „Vatican News”.

Susitikimą, bendradarbiaudamas su kitomis Šventojo Sosto institucijomis, surengė Vatikano fondas „Fratelli Tutti“.

Susitikimo programoje buvo 29 Nobelio premijos laureatų – pavienių asmenų, asociacijų, organizacijų – konferencija ir vakaro programa Šv. Petro aikštėje.

Tarp susitikime dalyvaujančių Nobelio premijos laureatų yra ne vienas, kuris jos nusipelnė būtent už dideles, ištvermingas ir vaisingas pastangas, praeityje ar šiandien, įtvirtinti žmonių brolybę, kartais labai sunkiuose kontekstuose, kuriuose dešimtis metų buvo liejamas kraujas, vyravo nesantaika.

Dar kiti buvo apdovanoti Nobelio premija už, galima sakyti, prielaidų kūrimą, be kurių žmonių brolybė ir socialinė draugystė būtų neįmanoma: už pastangas užtikrinti žmonių orumą, jų teises ir laisves, už teisingumą, pradedant nuo Lietuvoje gerai žinomo Lecho Valensos, buvusio Lenkijos „Solidarumo“ lyderio.

Galima paminėti buvusį Kolumbijos prezidentą Juaną Manuelį Santosą, kuris pasiekė susitarimą tarp penkiasdešimt metų kovojusių grupuočių, laureatę iš Liberijos Leymah Robertą Gbowee, padariusią itin daug dėl susitaikymo ir moterų teisių savo šalyje, gydytoją ginekologą Denisą Mukwege iš Kongo Demokratinės Respublikos, gydžiusį tūkstančius seksualinę prievartą konfliktų zonose patyrusių moterų ir, pačiam neplanavus, tapus jų teisių, taikos ir teisingumo čempionu, Tarptautinę branduolinių ginklų panaikinimo organizaciją, atstovaujamą direktoriaus Danielio Hogstos, kai šiandien vėl lengva ranka švaistomasi branduoliniais grasinimais, tūkstančius žmonių iš skurdo rato ištraukusių mikrokredito programų iniciatorių Muhammadą Yunusą iš Bangladešo.

Į Pasaulinį brolybės susitikimą Romoje atvyko ir paskutiniosios Nobelio taikos premijos laureatė – Ukrainos „Pilietinių laisvių centro“ atstovė Oleksandra Matvijčuk, 2022 metais pelniusi ją kartu su Rusijos žmogaus teisių gynimo grupe „Memorial“ ir Baltarusijos teisių gynimo grupės „Viasna“ vadovu Alesiu Beliackiu.

Į Nobelio premijos laureatų grupę birželio 10 dienos ryte kreipėsi artimiausias popiežiaus Pranciškaus bendradarbis kardinolas Pietro Parolinas, pasak kurio, jų susitikimas ir buvimas kartu yra vilties ženklas pasauliui. 

„Jūs pasiryžote sujungti kiekvieno turimų skirtumų ir patirties turtus, kad liudytumėte tai, kas bendra mūsų žmogiškumui ir leidžia atpažinti, kad esame broliai ir seserys, kaip moko Šventasis Tėvas Pranciškus savo magisteriume. Veikimas brolybės dvasia yra atsakomybė, kurios negali vengti tie, kurie pašaukti gaivinti tarptautinių santykių kultūrą”, – sakė kardinolas P. Parolinas.

„Daugelis iš jūsų savo pasirinkimais ir gestais konfliktų zonose, savo gyvenimo pavyzdžiu parodėte, kad nutrūkus dialogui santykiai sunyksta ir kad vienijanti brolybė yra stipresnė už skausmą, kuris skiria. Daugelis iš jūsų gali paliudyti, kad kantrus dialogo tinklo audimas yra sunkus, dažnai skaudus ir malonumo neteikiantis, tačiau būtent dėl to tai kilniausias darbas žmonių bendruomenės labui vietos ir tarptautiniu mastu“, – pridūrė jis.

Popietinė ir vakaro programa Šv. Petro aikštėje ir jos prieigose drąsina kartu švęsti žmonių brolybę: liudijimais, pasakojimais, muzikiniais kūriniais, tarp atlikėjų – ir garsusis italų tenoras Andrea Bocelli.

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version