Romoje rinkosi keli tūkstančiai katalikiško charizminio judėjimo narių

ŠaltinisVATICAN NEWS

Lapkričio 2-4 dienomis Romoje šurmuliavo keli tūkstančiai katalikiško charizminio judėjimo narių, kurie dalyvavo Tarptautinės charizminio atsinaujinimo judėjimo organizacijos „Charis“ dienose. Jų kulminacija buvo šeštadienio pavakario susitikimas su popiežiumi Pranciškumi, kurį pratęsė šlovinimas ir koncertas. Susitikimo tema – „Pašaukti, perkeisti, siunčiami“.

Lapkričio 2-ąją charizmatinio susibūrimo narius priglaudė trys istorinės Romos centro bazilikos – Šv. Ignaco Lojolos, Šv. Marijos virš Minervos ir Šv. Andriejaus (della Valle).

Lapkričio 3-ąją dieną apie penkis tūkstančius katalikiško charizminio judėjimo narių persikėlė į Vatikaną – ryte į šv. Pauliaus VI salę, kurioje vyksta dauguma didesnių katalikiškų renginių, diskusijoms ir pranešimams, o popietę į Šv. Petro baziliką, maldai ir giedojimui.

Lapkričio 4 dienos programa taip pat vyksta Pauliaus VI salėje, o pavakarę prie švenčiančiųjų prisidės ir popiežius Pranciškus.

„Charis“ pateiktoje šių dienų susitikimo Romoje programoje galima pamatyti daug istorinių katalikiško ir krikščioniško charizminio atsinaujinimo vardų. Tarp pranešėjų, kardinolas Raniero Cantalamessa OFM cap, istorinis charizminio judėjimo Italijoje palydovas, taip pat ilgametis popiežiaus namų pamokslininkas.

Renginio dalyviai galėjo išgirsti Patti G. Mansfield, istorinę charizminio judėjimo figūrą Jungtinėse Valstijose. Ji ne kartą yra liudijusi apie patirtą, charizminio judėjimo žodžiais, Šventosios Dvasios išliejimą jau tolimą 1967 vasario 18 dieną. Tuo metu jauna, devyniolikos metų katalikė studentė jautė, kad norėtų stipriau išgyventi tikėjimą ir vienose rekolekcijose, kurių tema buvo Apaštalų darbų knyga, ėmė melsti patirti tai, ką patyrė apaštalai ir kiti žmonės Šventosios Dvasios atsiuntimo metu, tuo pat metu abejodama, kad kažkas ypatingo įvyks. Bet Viešpats atsiliepė.

„Parklupau priešais Švenčiausiąjį ir pradėjau drebėti, pajaučiau gyvą Dievo buvimą. Norėjau sprukti, bet dar labiau pasilikti ir atiduoti save Dievui. Meldžiau – „Tėve, atiduodu savo gyvenimą tau. Ko paprašysi, priimsiu. Išmokyk mane eiti pas tavo sūnų Jėzų ir mylėti taip, kaip jis“. Po šios maldos suvokiau, kad esu ant grindų. Jutau, kad esu panardina į Dievo meilę, nenusipelnytą ir duodamą veltui“, – pasakoja Patti G. Mansfield. Pasak jos, tuo metu ji taip pat pagalvojo – jei ji galėjo tai patirti, gali patirti bet kas. Tuoj pat pakvietė į koplyčią kitus studentus ir apie pusę jų išgyvento tą pačią sukrečiančią bei perkeičiančią patirtį. Tai patirti ji kviečia ir dabar.  

Į katalikiško charizminio judėjimo narius taip pat kreipėsi Michelle Moran iš Jungtinės Karalystės, taip pat viena iš šio judėjimo lyderių, anglikonų kunigas Nicky Gumbelas, vienas iš daug gyvenimų pakeitusio „Alpha“ kursų kūrėjų, Škotijoje gimusio, bet nuo paauglystės Kanadoje gyvenantis katalikų kunigas Jamesas Mallonas, daug vaisių duodančio parapijinio „Dieviškojo atsinaujinimo“ programos pradininkas, kita istorinė figūra iš Meksikos – pamokslininkas Jose Prado Flores ir daug kitų.

1 KOMENTARAS

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version