Valdančiajai PiS partijai priklausantis Lenkijos europarlamentaras Ryszardas Legutko savo kalboje, pasakytoje per Parlamento 70-mečio minėjimą, užsipuolė Europos Parlamentą. Pasak jo, Europos Sąjunga tampa vis labiau nedemokratiška.
Europos Parlamentas nusigręžia nuo milijonų žmonių. Jis tampa „mašina” kairiųjų ideologiniam projektui įgyvendinti. Bent jau taip mano Europos Parlamento narys iš Lenkijos Ryszardas Legutko. Tai jis pasakė kalboje, pasakytoje per Parlamento 70-mečio minėjimą.
Iškart išėjęs į tribūn prieš pilną salę susirinkusiųjų, Europos konservatorių ir reformistų frakcijos vadovas nevyniojo žodžių į vatą: „Dvi minutės tiesos, karčios tiesos. O karti tiesa yra ta, kad Europos Parlamentas padarė daug žalos Europai. Jis siuntė klaidingą žinią, kad atstovauja Europos demosui. Europos demoso nėra ir nebus. Parlamentas užkrėtė Europą begėdišku šališkumu. Ši infekcija tapo tokia užkrečiama, kad išplito į kitas institucijas, pavyzdžiui, Europos Komisiją.”
O karti tiesa yra ta, kad Europos Parlamentas padarė daug žalos Europai
Pasak Legutko, Europos įstatymų leidžiamoji valdžia neatstovavo Europos tautoms, joje ėmė dominuoti kairiosios partijos ir užkrėtė Europos Komisiją šiuo partiniu politikavimu. Pasak Legutko, Europos Parlamentas nustojo atstovauti žmonėms ir tapo „ideologinio projekto įgyvendinimo mašina”. Apie tai praneša naujienų portalas Remix.
Legutko pastabos smarkiai kontrastavo su liberalesnių lyderių, įskaitant Belgijos ministrą pirmininką Alexanderį De Croo, Liuksemburgo ministrą pirmininką Xavier Bettelį ir Prancūzijos ministrę pirmininkę Elisabeth Borne, kurie gyrė rūmus ir pabrėžė jų svarbą Europai, kalbomis.
Legutko pareiškimus palankiai įvertino dešiniųjų ir konservatyviųjų pažiūrų politikai. Tačiau gimtojoje šalyje Legutko užsipuolė keli opozicijos nariai. Pasak EP nario ir buvusio sveikatos apsaugos ministro Bartoszo Arłukowicziaus, ši kalba buvo „gėda Lenkijai”. Lenkijos parlamento pirmininko pavaduotojas Piotras Zgorzelskis pasiūlė Legutko boikotuoti „Briuselio okupantus” ir atsisakyti europarlamentaro privilegijų.
Legutko nuomonė nėra nauja. Rugpjūčio mėn. jis panašiai kalbėjo interviu Katalikų naujienų agentūrai. Pasak EP nario Legutko, Lenkijos ir Vengrijos vyriausybių konservatyvioji esmė ir jų atsisakymas prisijungti prie „pagrindinės ES srovės” motyvuoja daugelį joms metamų kaltinimų. „Kai Slovėnija turėjo konservatyvią vyriausybę, ji taip pat buvo puolama”, – pažymėjo jis.
Parlamentaras pridūrė, kad šių institucijų vadovai daugiausia taikėsi į šių konservatyvių vyriausybių krikščioniškus pagrindus.
„Nepaisant to, kad krikščionybė Europoje silpnėja, priešiškumas krikščionių religijai tarp Europos institucijų didėja; tame nėra nieko paradoksalaus”, – sakė jis. „Krikščionybė vis dar suvokiama kaip jėga, kuri priešinasi kairiųjų vykdomai moralinei revoliucijai, tokiai, kaip abortai, tos pačios lyties asmenų santuokos, lyčių ideologija ir žalioji revoliucija.”