R. Legutko: ES reakcija į G. Meloni pergalę bus brutali

ŠaltinisREMIX NEWS

Lenkijos valdančiajai partijai „Teisė ir teisingumas” (PiS) atstovaujantis Europos Parlamento narys Ryszardas Legutko teigia, kad bet kokia nauja dešiniųjų vyriausybė sustiprina jau esamas vyriausybes, tačiau taip pat kyla kairiųjų išpuolių pavojų.

Nors konservatoriai gali švęsti, Giorgia Meloni pergalė rinkimuose ir neseniai pasiekta Švedijos konservatorių pergalė sukėlė isterišką Europos Sąjungos elito reakciją. „Jie gali reaguoti brutaliai, kad užgniaužtų bet kokią būsimą grėsmę jų valdžiai“,- sakė Ryszardas Legutko interviu Lenkijos portalui Niezależna.pl.

„Turime būti pasiruošę, kad išpuoliai prieš mus suintensyvės. Matome, kad kitą pusę jau dabar apima isterija ir kad tai gali lemti brutalią jų reakciją”, – perspėjo lenkų europarlamentaras.

Europarlamentaras, kuris taip pat yra universiteto profesorius, teigia, kad nors Meloni pergalė Italijoje negali pakeisti dabartinio jėgų pasiskirstymo Europos Parlamente, ji paskatins agresyvesnį Europos lyderių elgesį, kuris bandys sustabdyti bet kokius politinių jėgų pusiausvyros pokyčius po kitų Europos Parlamento rinkimų. Jis mano, kad Meloni pergalė suteikia jo frakcijai, Europos konservatoriams ir reformistams (ECR), galimybę sustiprėti kitame Europos Parlamente. Meloni partija „Italijos broliai” (FdI) priklauso ECR frakcijai Europos Parlamente.

Tačiau kol kas svarbiausias įvykis yra tai, kad Europoje formuojama dar viena centro dešiniųjų vyriausybė, šį kartą Italijoje, teigia Legutko.

Šiuo metu ES yra tik dvi tokios vyriausybės – Lenkijos ir Vengrijos. Jei tokia vyriausybė bus suformuota Italijoje ir, galbūt, dar viena Švedijoje, tuomet Europos politinis kraštovaizdis pasikeis

„Šiuo metu ES yra tik dvi tokios vyriausybės – Lenkijos ir Vengrijos. Jei tokia vyriausybė bus suformuota Italijoje ir, galbūt, dar viena Švedijoje, tuomet Europos politinis kraštovaizdis pasikeis”, – sako Legutko.

Paklaustas, ar balsuodami italai nesukilo arba bent jau neparodė nepagarbos Europos Komisijos pirmininkei Ursulai von der Leyen, europarlamentaras sakė, kad tokios galimybės atmesti negalima. Pažymėtina, kad prieš pat rinkimus Italijoje U. von der Leyen pagrasino, kad ES gali imtis veiksmų prieš dešiniųjų pažiūrų Italijos vyriausybę.

„Tai buvo skandalingas (von der Leyen) pareiškimas. Deja, tai ne tik… vieno asmens pareiškimas. Daugelis ES politikų galvoja panašiai kaip ji”, – sakė jis.

Jis tikėjosi, kad italai davė von der Leyen pamoką ateityje nesikišti, tačiau nuogąstavo, kad tai mažai tikėtina.

Paklaustas, ar Italijos pasirinkimas padeda sustiprinti Lenkijos konservatyviąją vyriausybę, Legutko manė, kad gali.

„Kiekvienos dešiniosios vyriausybės kūrimas Europoje sustiprina ir sustiprina tokias vyriausybes, kurios jau egzistuoja. Tai teigiamas reiškinys, tačiau turime būti pasirengę, kad išpuoliai prieš mus sustiprės. Matome, kad kitą pusę jau apima isterija ir kad tai gali sukelti brutalią jų reakciją”, – sakė lenkų europarlamentaras.

6 KOMENTARAI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version