Pripažinta italo kataliko išgyventa neeilinė dvasinė patirtis

Tikėjimo mokymo dikasterija paskelbė dekretą, kuriuo, remiantis naujomis tariamų antgamtinių reiškinių vertinimo normomis, pripažįstami dvasiniai vaisiai, kurių davė italo kataliko Cosimo Fragomeni išgyventa dvasinė patirtis. Dekretas nepatvirtina regėjimų autentiškumo, o tik skelbia, kad jo išgyventa dvasinė patirtis neprieštarauja tikėjimui ir jos vaisiai gali būti vertingi kitiems tikintiesiems.

„Šis pamaldumui į Uolos Dievo Motiną suteiktas pripažinimas mums yra didelio džiaugsmo ir gyvo pasitenkinimo šaltinis”, – sako Lokrio vyskupas Francesco Oliva (Frančesko Oliva).

„Uola tampa oficialiai pripažinta marijine vieta, ypatingu ženklu mums visiems. Prisijunkite prie mūsų ir dalyvaukite iškilmingoje Eucharistijos šventėje Uolos Dievo Motinos šventovėje 2024 m. rugpjūčio 5 d. 17.30 val. Tai bus visos mūsų vyskupijos Bažnyčios džiaugsmo ir padėkos diena. Kviečiame visą bendruomenę pasiruošti kasdien sukalbėti šventąjį rožinį ir melstis už Šventąjį Tėvą Pranciškų”, – naujiena džiaugiasi ir tikinčiuosius kviečia vyskupija.

Cosimo Fragomeni (Kosimas Fragomenis), paprastas pietų Italijos Kalabrijos regiono jaunuolis, 1968 m. gegužės 11 d. regėjo Švč. Mergelę Mariją. Nepaprastą reginį jis matė ant smiltainio uolos netoli savo namų. Regėjimai kartojosi ir kitas keturias dienas.

Pasak regėtojo, Dievo Motina ragino atsiversti ir melstis, ji taip pat išsakė troškimą, kad ta vieta, kurioje ji pasirodė jaunuoliui, taptų maldos vieta, kur žmonės galėtų susitikti su Dievo gailestingumu, pasakoja „Vatican News”.

Cosimo Fragomeni / Soc. tinklų nuotr.

Po regėjimų Cosimo iškalė uoloje nišą ir joje pastatė marmurinę Mergelės Marijos statulą. Pasklidus garsui apie regėjimus į tą vietą praėjo keliauti piligrimai. Iš pradžių buvo pastatyta nedidelė koplyčia, tačiau didėjant piligrimų srautui buvo pastatyta didesnė šventovė.

Pats Cosimo 1987 m. tapo pranciškonų tretininku. 2008 m. maldos vietą pradėjo globoti vietinė vyskupija ir šventovei buvo suteiktas „Olos Dievo Motinos“ titulas.

Šių metų birželio pradžioje vietos vyskupas kreipėsi į Tikėjimo mokymo dikasteriją su prašymu pateikti oficialų šventovei pradžią davusių reiškinių vertinimą.

Dikasterija, rašo kardinolas, teigiamai vertina žinias apie toje vietoje tikinčiųjų gaunamas dvasines malones, tačiau taip pat ragina vietos vyskupą būti budriam.

Dikasterija, vadovaudamasi prieš porą mėnesių paskelbtomis „Normomis vykdant įžvalgos procedūrą dėl tariamų antgamtinių reiškinių“, paskelbė Nihil obstat išvadą. Tai reiškia, kad, nors Bažnyčia nepatvirtina antgamtinio reiškinio tikrumo, ji pritaria toje vietoje susiformavusiam pamaldumui, jame įžvelgdama Dievo Dvasios veikimo ženklus.

„Sekuliarizuotame pasaulyje, kuriame tiek daug žmonių praleidžia savo gyvenimą be jokio ryšio su transcendencija, piligrimai, gausiai lankantys Uolos šventovę, yra galingas tikėjimo ženklas“, – rašo dekrete Tikėjimo mokymo dikasterijos prefektas kardinolas Victoras Manuelis Fernandezas (Viktoras Manuelis Fernandesas).

Dikasterija, rašo kardinolas, teigiamai vertina žinias apie toje vietoje tikinčiųjų gaunamas dvasines malones, tačiau taip pat ragina vietos vyskupą būti budriam, kad nebūtų manipuliacijų, nebūtų siekiama ekonominės naudos, prašo atidžiai stebėti, kad nebūtų tikėjimo mokymo klaidų, kurios pakenktų tikintiesiems ir Bažnyčios patikimumui.

Vietos vyskupas, gavęs dikasterijos atsakymą, pakvietė vyskupijos tikinčiuosius dalyvauti rugpjūčio 5 d. popietę šventovėje planuojamoje iškilmingoje padėkos šventėje.

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version