Prieš sinodą – žymių prelatų publikacijos LGBTQ klausimais

ŠaltinisCNA

Praėjus kelioms dienoms po to, kai spalio mėn. vykusios antrosios sinodo sesijos organizatoriai pareiškė, kad karštos temos nebus diskusijų objektas, du žymūs dalyviai viešai pasisakė dėl katalikų, kurie save identifikuoja kaip LGBTQ, klausimo.

Dominikonas tėvas Timothy Radcliffe’as (Timotis Radklifas) ir jėzuitas tėvas Jamesas Martinas (Džeimsas Martinas) rugsėjo 19 d. paskelbė asmeninius apmąstymus apie pastoracinį požiūrį į katalikus, patiriančius potraukį tos pačios lyties asmenims.

T. Radcliffe’as, kuris 2023 m. sinodo asamblėjoje dirbo dvasiniu asistentu, praeityje yra sukėlęs diskusijų dėl pasisakymų apie potraukį tos pačios lyties asmenims. Rugsėjo 19 d. Šventojo Sosto laikraščio „L’Osservatore Romano“ numeryje jis rašė apie tai, kad yra „sinodiniame kelyje su homoseksualiais katalikais“.

79 metų dominikonas rašė, kad tos pačios lyties „troškimai“, kaip ir visi troškimai, yra „Dievo duoti“ ir juos reikia „ugdyti“, o ne neigti. Jis gyrė „brandžius homoseksualius katalikus“, turinčius „įsipareigojusius santykius“.

„Bažnyčios mokymas jau vystosi, nes jį gaivina gyvenimiška patirtis: į homoseksualius žmones nebežiūrima tik lytinių aktų požiūriu, bet kaip į mūsų brolius ir seseris, kurie, pasak popiežiaus Pranciškaus, gali būti palaiminti“, – pridūrė T. Radcliffe’as.

Tuo tarpu tėvas J. Martinas rugsėjo 19 d. žurnalui „America Magazine“ aprašė pokalbius, kuriuos jis per pastaruosius metus turėjo su sinodo delegatais dėl, jo žodžiais tariant, „LGBTQ klausimų“.

Prieštaringai vertinamas jėzuitas, kuris 2023 m. sinode dalyvavo kaip popiežiaus paskirtas asmuo, pranešė susidūręs su dideliu pasipriešinimu.

Kunigas, įkūręs už LGBTQ pasisakančią grupę „Outreach“, išdėstė keletą prieštaravimų, kuriuos išgirdo iš sinodo dalyvių, įskaitant tai, kad LGBTQ ideologija yra neokolonializmo forma, primetama tradicinėms kultūroms.

J. Martinas rašė, kad „galiausiai geriausias būdas padėti tiems, kurie priešinasi“ LGBTQ, yra „susitikti su jais, išklausyti ir pažinti kaip mylimus Dievo vaikus, t. y. mūsų brolius ir seseris Kristuje“.

Kritikai bėgant metams kaltina J. Martiną atmetant katalikų mokymą apie homoseksualių santykių nuodėmingumą, tačiau jis tvirtina, kad neatmeta Bažnyčios mokymo.

Tokios apaštalaujančios organizacijos kaip „Courage International“ siūlo dvasinę paramą ir bendrystę katalikams, siekiantiems gyventi pagal Bažnyčios mokymą šiuo klausimu. Organizacija laikosi skaistumu grindžiamo požiūrio, padedančio nariams augti šventume ir kartu priimti Bažnyčios viziją apie žmogaus lytiškumą.

T. Radcliffe’o ir J. Martino straipsniai paskelbti tuo metu, kai Sinodas dėl Bažnyčios sinodiškumo rengiasi spalio 2-27 d. Vatikane vyksiančiai antrajai ir paskutinei sesijai.

Tikimasi, kad vyskupų ir kitų dalyvių susitikime bus aptarti įvairūs klausimai, susiję su Bažnyčios misija ir vidiniu gyvenimu.

Kontroversiškos temos, pavyzdžiui, LGBTQ klausimai, perduotos 15 studijų grupių kompetencijai, kurių įgaliojimai tęsis ir po spalio mėn. vyksiančio sinodo iki 2025 m. birželio mėn.

Šios grupės pateiks naujausią informaciją apie savo darbą spalio mėn. sinodo sesijos pradžioje.

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version