Prie šalies savivaldybių vyko vaikų teisių gynimo akcija „Noriu į mokyklą!“

Šiandien, birželio 1-ąją, visoje Lietuvoje, prie visų šalies savivaldybių „Lietuvos Šeimų Sąjūdis“ („Didžiojo Šeimos Gynimo Maršo 2021″ idėjų ir tikslų tęsėjas) organizavo šalies vaikų teisių gynimo akciją – „Noriu į mokyklą!“

Akcija buvo skirta „priminti valdžiai, kad turime vaikų, kurie yra paprasčiausiai diskriminuojami ir vien dėl politinių sprendimų neleidžiami į mokyklas, o vietoje to verčiami visas dienas praleisti prie kompiuterio, prarasdami ir neįgydami socializacijos, kontaktų mezgimo ir bendravimo įgūdžių”, kaip teigė akcijos organizatoriai.

Šeimų Sąjūdis pastebi, kad Konstitucija kiekvienam vaikui garantuoja kokybišką mokslą. „Ir Konstitucijoje neminimi nei karas, nei badas, nei epidemijos, kurios galėtų tą sutrukdyti”, – teigia jo nariai.

„Aukščiausia šalies valdžia – vyriausybė, tik rekomenduoja visuotinį testavimą ir skiepus, tačiau žemesnės grandys – savivaldybės – jau daro juos privalomus ir neleidžia netestuotų ar neskiepytų vaikų į kontaktines pamokas”, – buvo pabrėžiama akcijos aprašyme.

Vaikų teisių gynimo akcija „Noriu į mokyklą!“Kretingoje / Karolinos Mikaliūnės nuotr.

Be kita ko pastebima, kad „visur kitur, į bet kokius kitus renginius – koncertus, susibūrimus, – vaikai iki 16 metų amžiaus turi teisę dalyvauti, esą, kaip turėdami (Ne)Galimybių pasą. Ten pas juos nereikalaujama nei skiepijimo ir testavimo fakto, kas aiškiai liudija, jog privalomo testavimo reikalavimas iš tėvų (valdžia neigia jo privalomumą) – yra grynai politinis sprendimas, niekaip nesusijęs su epidemiologine būtinybe”, – sako Šeimų Sąjūdžio iniciatoriai.

Pabrėžiama, kad „tokio amžiaus vaikai apskritai nėra rizikos susirgti ar numirti grupė. Visa jų liga (jei tokia būna apskritai) – praeina besimptome forma, kas realiai net nėra liga, vertinant ikipandeminiais ligos apibrėžimais”.

Vaikų teisių gynimo akcija „Noriu į mokyklą!“Kretingoje / Karolinos Mikaliūnės nuotr.

Dėl šių priežasčių Šeimų Sąjūdis birželio 1 d. kvietė vaikus su tėvais rinktis mitinguoti prie savivaldybių ir kartu reikalavo „savivaldybių vadovų nutraukti šią beprasmę vaikų diskriminaciją pagal testuotas-netestuotas faktą”.  „Testavimas kaip ir skiepijimasis turi būti laisvo pasirinkimo faktas, o ne paslėpta prievarta ir pretekstas silpniausių mūsų visuomenės narių diskriminacijai”, – pabrėžė jie.

„Turime padaryti viską dėl savo vaikų”, – sakė viena iš akcijos, vykusios priešais Kretingos savivaldybę, akcijos dalyvė. „Norime, kad vaikai rugsėjį grįžtų į mokyklas”, – pabrėžė ji. „Šiandien specialiai atsiprašiau iš darbo, kad čia ateičiau, nes kas apgins savo vaikus, jei ne mes”, – teigė ji. Į akciją susirinko apie dvidešimt vaikų ir suaugusiųjų. Šviečiant saulei vaikai priešais savivaldybę esantį grindinį spalvino kreidelėmis: buvo piešiamos Lietuvos vėliavos, širdelės, saulės.

„Meras šiuo metu yra išvykęs. Atėjau čia, kad susitikčiau su jumis. Mes taip pat norime, kad vaikai sugrįžtų į mokyklas ir padarysime viską, kas nuo mūsų priklauso. Ačiū, kad čia susirinkote. Dar pabūkite, tegu vaikai nupiešia piešinėlių”, – susirinkusiems prie Kretingos savivaldybės šypsodamasis sakė Kretingos mero pavaduotojas Dangiras Samalius. Jis priėmė akcijos dalyvių pateiktus reikalavimus ir pažadėjo padaryti viską, kad vaikai artėjantį rudenį grįžtų į mokyklas.

Laikmetis.lt primena, kad Šeimos Sąjūdžio kvietimas į mitingą prie šalies savivaldybių skambėjo taip: „Birželio 1-ąją ateikime su vaikais prie savivaldybių ir spalvotų kreidelių piešiniais išreikškime kartu kaip jie pasiilgo mokyklos, bendravimo su draugais ir supratimo iš suaugusiųjų pusės”.

Akcijos metu visuose miestuose Šeimos Sąjūdžio koordinatoriai, akcijos iniciatoriai ir jų idėjoms bei mintims pritariantys ir prisidedantys žmonės įteikė teisinius reikalavimus, kuriais šalies vaikus siekiama sugrąžinti į mokyklas jiems įprastomis ugdymo ir bendravimo sąlygomis.

Šeimų Sąjudis pabrėžia, kad „nėra svetimų vaikų – jie visi mūsų, ir jie visi mums rūpi”.

Šeimos su vaikais savivaldybių kiemus nuspalvino spalvotomis kreidutėmis savo piešiniais, pūtė burbulus rankose laikydami raudonus balionus. Šiais veiksmais buvo siekiama parodyti, kokioje valstybėje norima gyventi – su vaikais mokyklų suoluose, o ne prie kompiuterių ekranų.

Tuo tarpu prezidentas Gitanas Nausėda šiandien surengė pasitarimą, kaip pagerinti vaikų emocinę ir fizinę sveikatą, pablogėjusią per karantiną. Pasak Prezidentūros, jau dabar reikia ruoštis, kad vaikai kitais mokslo metais galėtų mokytis kontaktiniu būdu. Švietimo ministrės Jurgitos Šiugždinienės teigimu, moksleivių testavimas kitais mokslo metais bus savanoriškas. Ji taip pat sakė esanti nusivylusi, kad ne visos savivaldybės dėjo pastangas vaikus į kontaktinį ugdymą grąžinti dar šiais mokslo metais. Savivaldybės atkerta, kad sprendimus per vėlai priėmė pati Vyriausybė.

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version