Prezidentūra teigia, kad Gitanas Nausėda su ambasadoriumi Eitvydu Bajarūnu lankydamasis miuzikle, negavo dovanų ir vykdė Konstitucijoje numatytas prezidento pareigas.
Taip Prezidentūra reagavo į antradienį paskelbtą Vyriausioji tarnybinės etikos komisijos (VTEK) sprendimą, kad G. Nausėda ir E. Bajarūnas pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymą.
„Respublikos Prezidentas negavo dovanų ar paslaugų. Teatro spektaklyje jis dalyvavo ne kaip privatus asmuo, o vykdydamas Konstitucijos 77 ir 84 straipsniuose nustatytas valstybės vadovo pareigas ir atsižvelgdamas į diplomatinio protokolo reikalavimus“, – rašoma BNS atsiųstame Prezidentūros komentare.
Konstitucijos 77 straipsnis numato, kad prezidentas atstovauja Lietuvos valstybei ir daro visa, kas jam pavesta Konstitucijos ir įstatymų. Tuo metu 84 straipsnis detaliau apibrėžia prezidento pareigas.
VTEK antradienį nustatė, kad G. Nausėdos ir E. Bajarūno apsilankymas miuzikle Londone pernai buvo privataus pobūdžio, o už jį sumokėta ambasados lėšomis.
VTEK antradienį nustatė, kad G. Nausėdos ir E. Bajarūno apsilankymas miuzikle Londone pernai buvo privataus pobūdžio
Atlikusi tyrimą, komisija nusprendė, kad G. Nausėda pasinaudojo savo statusu ir padėtimi asmeninei naudai – bilietams į spektaklį – gauti, o bilietus jam ir jo žmonai pripažino neteisėta dovana, kurią priimti draudžia minėtas įstatymas.
Tuo metu E. Bajarūnas pažeidė įstatymo nuostatas, įpareigojančias nešališkai, sąžiningai ir tinkamai atlikti tarnybines pareigas. Šios nuostatos taip pat draudžia tarnybines pareigas ir tarnybinį statusą naudoti asmeninei naudai gauti bei naudotis ir leisti kitiems naudotis valstybės ar savivaldybių valdomu turtu ne tarnybinei veiklai.
Pernai pavasarį G. Nausėdai lankantis Londone, ambasadorius Jungtinėje Karalystėje E. Bajarūnas pakvietė jį su sutuoktine į miuziklą „Operos Fantomas“, o bilietus nupirko už ambasados pinigus.
Vėliau ambasadorius teigė, kad tai buvo nesusipratimas, kurį ištaisė ir sumokėjo iš savo lėšų. Bilietai kainavo 1,6 tūkst. eurų.