Šiais metais Vatikane eksponuojamas Kristaus gimimo atvaizdas yra iš Peru ir traukia piligrimų, keliaujančių į Romą iš viso pasaulio, dėmesį. Tačiau tai ne vienintelė Švento Petro aikštėje eksponuojama prakartėlė.
Po jos kolonada yra daugiau kaip šimtas kitų, kurie yra specialios parodos, surengtos Popiežiškosios naujosios evangelizacijos skatinimo tarybos, dalis. Parodoje eksponuojami unikalūs prakartėlių atvaizdai iš 15 šalių, pavyzdžiui, Indonezijos, Kazachstano ir Venesuelos. Kiekviena jų atspindi skirtingą kultūrą ir savitą Kalėdų šventimo būdą.
Šios penkiolika šalių norėjo pristatyti Kalėdų gimimą taip, kaip tai daroma jų kultūroje, remiantis jų tradicijomis. Tai įvairaus pobūdžio, iš skirtingų medžiagų pagaminti, labai saviti, o kai kurie iš jų – labai brangūs Kristaus gimimo atvaizdai. Jie būna įvairiausių formų ir dydžių: nuo užimančių autobuso priekį iki telpančių į kavos puodelį. Vatikano ugniagesiai pateikė Jėzaus Kristaus gimimo sceną gesintuvo viduje, o kita prakartėlė yra pagaminta vien iš tamsaus šokolado.
Šios penkiolika šalių norėjo pristatyti Kalėdų gimimą taip, kaip tai daroma jų kultūroje.
Yra net skyrius, skirtas vaikų sukurtoms prakartėlėms. Visos prakartėlės nėra pagamintos profesionalų ar menininkų, žmonės būna išties šokiruoti bei nustebinti jų grožio ir žinios, kurią jos perteikia.
Parodą, kuria siekiama tapti vilties šaltiniu per Kalėdas dar vienais pandemijos paženklintais metais, jau aplankė daugiau kaip 45 000 žmonių. Tai tik mažas būdas padėti palaikyti, lydėti, o gal net atgaivinti daugelio brolių ir seserų tikėjimą, kuris svyruoja sunkumų akivaizdoje.
Kiekviena ekspozicija turi savo istoriją ir yra unikalus šio laikotarpio dvasios liudijimas, papildantis daugiau nei šimtu priežasčių, dėl kurių Kalėdos Vatikane yra išskirtinės.