Popiežius Pranciškus dvidešimt trečiąjį liturginių metų sekmadienį kvietė pamąstyti apie broliško įspėjimo svarbą, apie kurį Jėzus kalba savo mokiniam šios dienos Mišių Evangelijos pagal šv. Matą skaitinyje. Romos vyskupas kalbėjo per tradicinį sekmadienio susitikimą su maldininkais Šv. Petro aikštėje.
Pasak Pranciškaus, broliškas įspėjimas yra viena iš kilniausių meilės išraiškų, bet ir viena iš labiausiai įpareigojančių. Kai tikėjimo brolis tau nusikalsta, jam padėk be pykčio pataisydamas.
Jei tavo brolis tau nusikalstų, eik ir bark jį prie keturių akių. Padėk jam suprasti, kur suklydo. To reikia dėl jo gerovės, reikia pasakyti nesidrovint, tiesiai šviesiai, tačiau romiai ir mandagiai. O kas, jei to neužtenka, jei jis nesupranta? Tada reikia kitų pagalbos. Bet ne iš tų, kurie mėgaujasi apkalbomis, – apkalbos yra maras žmonių ir bendruomenės gyvenimui. Jėzus nurodė pasiimti su savimi dar vieną ar du, turėdamas omenyje asmenis, kurie nuoširdžiai nori padėti klystančiam broliui ar seseriai.
O kas tada, jei jis ar ji ir jų nepaklausytų? Jėzus siūlo įtraukti bendruomenę. Bet tai reiškia ne linčo teismą, viešą sugėdijimą, o visų bendras pastangas padėti. Negerai badyti pirštu, nes dažnai tai dar labiau apsunkina klystančiajam suprasti savo klaidą. Bendruomenė privalo jam ar jai padėti suprasti, jog nors ir smerkia klaidą, ji užtaria malda ir meile, visuomet pasirengusi atleisti ir pradėti iš naujo.
Romos vyskupas paragino kiekvieną susimąstyti apie tai, kaip jis elgiasi su tais, kurie klysta, ir kvietė kliautis Jėzaus motina Marija: Marija, kuri mylėjo, nors matė, kaip žmonės pasmerkė jos sūnų, tepadeda ir mums visuomet ieškoti gėrio kelio.
Paminėta Ulmų šeima
Popiežius sekmadienį po vidudienio maldos palaiminimo užtikrino artumą ir maldą stipraus žemės drebėjimo ištiktiems Maroko gyventojams, paminėjo Lenkijoje sekmadienį palaimintaisiais paskelbtą Ulmų šeimą, jos užtarimui pavedė nuo karų kenčiančius kraštus – įsakmiai paminėjo Ukrainą – ir pasveikino Etiopijos gyventojus, rugsėjo 12 dieną švęsiančius Naujuosius metus.
Paminėjęs Ulmų šeimos – Juozapo, Viktorijos ir jų septynių vaikų – beatifikaciją sekmadienį Lenkijoje, Pranciškus palinkėjo, kad per Antrąjį pasaulinį karą nacių už persekiojamų žydų gelbėjimą nužudyta Ulmų šeima visiems taptų pavyzdžiu, kaip siekti gėrio ir tarnauti stokojantiems.
„Ulmų šeima evangeline meile priešinosi tiems laikams būdingai neapykantai ir smurtui. Ši lenkų šeima, kuri buvo tarsi šviesos spindulys Antrojo pasaulinio karo tamsoje, visiems mums tebūna sektinas pavyzdys, kaip siekti gėrio ir tarnauti stokojantiems. Paplokime šiai palaimintųjų šeimai! – kvietė popiežius ir tęsė: – Pagal jų pavyzdį jauskimės pašaukti priešintis ginklų jėgai meilės jėga, smurto retorikai – atkaklia malda. Tai darykime ypač už daugelį kraštų, kurie kenčia dėl karo. Ypatingai menu ir prašau suintensyvinti maldą už kenčiančią Ukrainą“, sakė popiežius, atkreipęs dėmesį ir į Ukrainos vėliavas Šv. Petro aikštės minioje – „…vėliavos Ukrainos, kuri labai, labai kenčia“, – pažymėjo Romos vyskupas Pranciškus.