REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Popiežius: prekiautojai narkotikais yra žudikai

ŠaltinisVATICAN NEWS

Birželio 26 dienos bendrosios audiencijos katechezę popiežius skyrė skaudžiai temai, reiškiniui, kuris sugriovė tiek daug gyvenimų, – priklausomybėms, ypač nuo narkotinių medžiagų. „Šiandien minima „Pasaulinė kovos su piktnaudžiavimu narkotikais ir neteisėta prekyba jais diena“, kurią 1987 m. įsteigė JT Generalinė Asamblėja. Šių metų tema – „Įrodymai aiškūs: turime investuoti į prevenciją“, – priminė popiežius.

Popiežius Pranciškus citavo šv. Jono Pauliaus II žodžius iš žinios, kuri buvo skirta tarptautinės konferencijos apie kovą su narkomanija ir prekybą narkotikais Vienoje, 1987 metais surengtos Junginių Tautų Organizacijos, dalyviams.

„Piktnaudžiavimas narkotikais skurdina kiekvieną bendruomenę, kurioje jis paplitęs. Jis mažina žmogaus jėgas ir moralines savybes. Jis kenkia kilnioms vertybėms. Jis naikina norą gyventi ir prisidėti prie geresnės visuomenės kūrimo“, – rašė Jonas Paulius II konferencijos, kuri, beje, susijusi ir su atitinkamos Pasaulinės dienos šia tema paskelbimu, dalyviams.

„Tokios yra piktnaudžiavimo narkotikais ir jų vartojimo pasekmės“, – sakė popiežius Pranciškus. Tačiau, pabrėžė jis, turime nepamirškime, kad kiekvienas žmogaus su priklausomybe turi savo asmeninę istoriją, kurią reikia išklausyti, suprasti, pamilti ir, kiek įmanoma, išgydyti ir ištyrinti. Jų orumas nedingsta, jie ir toliau lieka Dievo vaikais. Visi turi orumą, pabrėžė popiežius.

„Tačiau negalime ignoruoti blogų prekiautojų narkotikais ketinimų ir veiksmų. Jie yra žudikai“, – griežtai pridūrė popiežius Pranciškus, šį kartą pacitavęs Benedikto XVI kvietimą prekeiviams narkotikais susivokti apie jų daromą blogį daugybei jaunuolių ir kitų žmonių. Dievas pareikalaus atsakyti už tai, ką jie padarė, nes negalima tokiu būdu paminti asmens orumo. 

„Piktnaudžiavimas narkotikais skurdina kiekvieną bendruomenę, kurioje jis paplitęs. Jis mažina žmogaus jėgas ir moralines savybes. Jis kenkia kilnioms vertybėms. Jis naikina norą gyventi ir prisidėti prie geresnės visuomenės kūrimo“, – rašė Jonas Paulius II konferencijos dalyviams.

Priklausomybės nuo narkotikų sumažinimas nepasiekiamas liberalizuojant narkotikų vartojimą, tai klaidingas įsivaizdavimas, siūlomas ar jau įgyvendintas kai kuriose šalyse“, – pabrėžė Pranciškus. kai kuriose šalyse“, – pabrėžė Pranciškus. Pasak jo, išklausęs tiek daug tragiškų narkomanų ir jų šeimų istorijų, jis yra įsitikinęs, kad morališkai privalu nutraukti šių pavojingų medžiagų gamybą ir prekybą jomis. Deja, yra tiek daug prekiautojų mirtimi, kurie vadovaujasi galios ir pelno bet kokiais būdais logika. Ši rykštė, kuri generuoja smurtą, sėja kančias ir mirtį, reikalauja drąsaus visos visuomenės atsako. Narkotikų gamyba ir prekyba jais taip pat griauna mūsų bendrus namus, kaip vis labiau pastebima Amazonės regione, pridūrė popiežius.

Kitas prioritetinis kovos su piktnaudžiavimu narkotikais ir prekyba jais būdas yra prevencija, kuri įgyvendinama, kai remiamas didesnis teisingumas, kai jaunuoliai mokomi vertybių, kurios padeda kurti asmeninį ir bendruomenių gyvenimą, kai jie palydimi ir suteikiama viltis dėl ateities tiems, kuriems sunku.

Per savo keliones Italijoje ir kitose šalyse, priminė popiežius Pranciškus, jis aplankė ne vieną Evangelijos įkvėptą reabilitacijos bendruomenę. Šios bendruomenės taip pat yra stiprus ir vilties kupinas liudijimas apie dvasininkų, vienuolių ir pasauliečių įsipareigojimą būti geraisiais samariečiais. 

Taip pat džiugu girdėti apie vyskupų konferencijų pastangas dėl priklausomybės nuo narkotikų rykštės prevencijos ir asmenų reabilitacijos teisėkūros srityje, apie bažnytinius tinklus, kurie kovoja su įvairiomis priklausomybėmis, įskaitant pornografiją ir skaitmenines technologijas, bei padeda žmonėms atsitiesti. Priklausomybių rizika, reikia atsiminti, neaplenkia nei vieno, nepriklauso nuo geografinių aplinkybių ar įsitikinimų.  

„Brangūs broliai ir seserys, susidūrę su tragiška situacija, tragiška milijonų žmonių visame pasaulyje priklausomybės nuo narkotikų situacija, susidūrę su skandalu, kurį kelia neteisėta narkotikų gamyba ir prekyba, negalime būti abejingi“, – sakė popiežius. Viešpats Jėzus sustojo prie žmonių, prisiartino prie jų ir gydė jų žaizdas. Tokiu artumo stiliumi ir mes esame kviečiami veikti: sustoti prie trapumo ir skausmo situacijų, mokėti išgirsti vienatvės ir kančios šauksmą, pasilenkti, kad pakeltume nuo žemės ir sugrąžintume į gyvenimą tuos, kurie pateko į narkotikų vergiją.

Taip pat melskimės už tuos nusikaltėlius, kurie dalija narkotikus jaunimui: jie yra nusikaltėliai, jie yra žudikai. Melskime už jų atsivertimą. Šią Pasaulinės kovos su narkomanija dienos proga, kaip krikščionys ir krikščionių bendruomenės, atnaujinkime savo maldos ir kovos su narkotikais įsipareigojimą, kvietė popiežius.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte