Popiežiui Pranciškui gruodžio 17 dieną sukako 86 metai. Jis savo gimtadienį sutiko su ypatingais žmonėmis, kurie, labai skirtingose sąlygose ir skirtingais būdais, tarnauja vargstantiesiems. Tuo pačiu prisimintas ir Kalkutos Motinos Teresės liudijimas.
Pirmieji jį pasveikino Austrijos vyskupai per penktadienį įvykusią audienciją vizito „Ad limina“ proga.
Kaip praneša Artimo meilės dikasterija, popiežius šeštadienį įteikė padėkos ženklus t. Hannai Jalloufui, pranciškonui, kuris visas savo jėgas atiduoda vargstantiesiems Sirijoje, dešimt metų trukusio karo išdegintoje žemėje.
Taip pat padėkos ženklai įteikti Gianpierui (Džianpjerui), aštuntą dešimtį metų įpusėjusiam vyrui, kuris kone trisdešimt metų gyveno gatvėje, pastaruosius du metus – geradario duotame kambarėlyje. Šis pagyvenęs geraširdis vyras daugelį nustebino tuo, kad dalį jam paaukotų ir surinktų monetų nuolatos skiria kitiems vargšams ir benamiams.
Dar vienas popiežiaus gimtadienio dalyvis – italas pramoninkas iš Veronos Silvano Pedrollo (Silvano Pedrolo), vandens pompų ir kitas vandeniui skirtas detales ar mašinas gaminančios įmonės savininkas. Jau nemažai metų didelę savo pelno dalį jis skiria šuliniams, mokykloms ir sveikatos centrams, visų pirma Afrikoje, taip pat Indijoje ir Lotynų Amerikos kraštuose.
„Dėkoju jums už šį vizitą, kuris kalba apie meilę ir svarbius dalykus: apie skurdą, artumą, brolystę, maldą. Tai yra Motinos Teresės pavyzdys, kurį ji visada rodė. Malda ir tamsiomis akimirkomis – ši moteris išgyveno tikras dvasines audras ir vidinę tamsą, bet ir toliau meldėsi. Iš tiesų drąsi! Motina Terese, padėk mums iš dangaus paprastai ir su malda priimti neturtą!“, – sakė popiežius trumpoje ceremonijoje. Pasak jo, taip galėsime daugiau padėti kitiems. Ne vien labdara ar parama – tai yra geri dalykai, bet žmogiški, nebūtinai krikščioniški. O krikščioniškas yra artumas, meilė sujungta su malda.
Pasak Artimo meilės dikasterijos, dovanų įteikimu popiežiaus rankomis, paprastu, bet reikšmingu gestu, norėta pabrėžti Motinos Teresės iš Kalkutos liudijimą – rūpestį skurdžiausiais iš skurdžiausių, kurių niekas nenori.
2015 metų gruodžio 17-ąją popiežiaus Pranciškaus dekretu pripažintas stebuklas, atvėręs duris jos kanonizacijai. Todėl į apdovanojimų ceremoniją buvo pakviesta per 20 Motinos Teresės seserų ir dar 20 jų globojamų vargstančiųjų, miegančių jų nakvynės namuose. 2022 metais sukako 25 metai nuo Motinos Teresės mirties.
Žinomas italų žurnalistas Indro Montanelli (Indro Montaneli) pasakė, kad jei kiekviename žemyne būtų po vieną Motiną Teresę, ko gero nebūtų netikinčių.
Šiandien, primenama Artimo meilės dikasterijos pranešime, 139 šalyse, 762 namuose darbuojasi apie 6000 Motinos Teresės seserų. Tai yra tikras stebuklas.
Popiežius savo gimtadienio svečiams įteikė po „Dėkingumo gėlę“ – taip pavadintas nedidelis gaublys kubo viduje. Kubas simbolizuoja meilę, kuri laiko pasaulį. Gaublyje yra langelis, pro kurį matosi Motinos Teresės, glostančios vaiką, atvaizdas. Tai Šv. Jono Pauliaus II žodžių po Motinos Teresės mirties interpretacija. Popiežius tąsyk pasakė taip: „Motina Teresė buvo atviras langas, pro kurį Jėzus žvelgė, šypsojosi, suteikė paguodą bei orumą daugybei vargšų daugybėje pasaulio vietų“.
Kiekvienas iš mūsų gali tapti, priduriama Artimo meilės dikasterijos pranešime, tokiu langu. Laikykime ji atvirą kasdieniais artimo meilės gestais.
Jorge Mario Bergoglio (Chorche Marijumi Bergoljo) gimė 1936 m. gruodžio 17 d. Argentinos sostinėje Buenos Airėse, imigrantų iš šiaurės Italijos šeimoje. Pagal išsilavinimą jis yra chemikas, tačiau, palikęs darbą laboratorijoje, 1958 m. jis įstojo į Jėzaus Draugiją; prieš 53 metus – 1969 m. gruodžio 13 d. – buvo įšventintas kunigu.
Sunkiais diktatūros laikais jis ėjo Argentinos jėzuitų provinciolo pareigas; 1992 m. buvo paskirtas Buenos Airių arkivyskupijos vyskupu pagalbininku, 1998 m. – arkivyskupu, o 2001 m. jam buvo suteiktas kardinolo titulas.
2013 m. kovo 12–13 d. vykusioje konklavoje jis buvo išrinktas Romos vyskupu. Pranciškus yra pirmasis argentinietis ir pirmasis jėzuitas, tapęs popiežiumi, taip pat pirmasis popiežius, pasirinkęs Pranciškaus vardą.