Popiežius Pranciškus pasirodė viešumoje

Popiežius Pranciškus, sveikstantis po rimto plaučių uždegimo, sekmadienį netikėtai pasirodė viešumoje – Vatikano Šv. Petro aikštėje susirinkusiai miniai.

Popiežius sekmadienio vidudienį ligonių ir medikų Jubiliejaus Mišių pabaigoje pasirodė Šv. Petro aikštėje, tačiau tradicinei sekmadienio vidudienio maldai jis nevadovavo.

Vos prieš dvi savaites Pranciškus buvo išrašytas iš ligoninės, kur gydėsi nuo vasario 14 dienos.

„Gero sekmadienio visiems. Labai ačiū“, – pasakė popiežius, po ligoniams skirtų Mišių neįgaliojo vežimėliu vežamas per Šv. Petro aikštę.

„Jam geriau, tai aišku, ir jis nori, kad tai būtų matoma“, – naujienų agentūrai AFP anonimiškai sakė šaltinis Vatikane.

„Jis dar ne toks stiprus, kad pasakytų kalbą, bet pakankamai stiprus, kad padarytų kokį nors gestą (…) ir pasirodytų“, – pridūrė šaltinis.

Daugybės išmaniųjų telefonų ir kamerų filmuojamas popiežius buvo su kvėpavimo vamzdeliais, jo balsas buvo silpnas, bet aiškesnis nei tada, kai jis išvyko iš ligoninės.

Pranciškus: jaučiu ypatingą „Dievo piršto“ prisilietimą

Kaip pastarosiomis savaitėmis, ir šį sekmadienį buvo paskelbtas trumpas popiežiaus sveikinimas.

Pranciškus visų pirma priminė šio penktojo gavėnios sekmadienio Evangelijos pasakojimą apie moterį, kurią, dėl jos nuodėmės, fariziejai norėjo nubausti mirtimi, tačiau Jėzus sugrąžino šiai moteriai prarastą grožį.

Nors ji buvo kritusi į dulkes, Jėzus perbraukė pirštu per tas dulkes ir parašė jai naują istoriją. Jėzus yra „Dievo pirštas“, gelbstintis savo vaikus ir išlaisvinantis juos iš blogio, sako popiežius.

Pranciškus prisipažino, kad jis pats jaučia šį ypatingą „Dievo piršto“ prisilietimą. Jis jį jautė ligoninėje, jaučia ir dabar sveikdamas namuose.

„Ligonių ir sveikatos apsaugos darbuotojų Jubiliejaus dieną prašau Viešpatį, kad šis jo meilės prisilietimas pasiektų kenčiančiuosius ir padrąsintų tuos, kurie jais rūpinasi, – sako popiežius. – Meldžiuosi už gydytojus, slaugytojus ir sveikatos priežiūros darbuotojus, kuriems dažnai dirba sunkiomis sąlygomis, o kartais net tampa agresijos aukomis.

Jų misija nelengva, todėl juos reikia remti ir gerbti. Tikiuosi, kad į gydymą ir mokslinius tyrimus bus investuota reikiamų išteklių, kad sveikatos sistemos būtų įtraukios ir dėmesingos pažeidžiamiausiems ir neturtingiausiems.“

Prašė melstis už taiką

Sekmadienio vidudienį paskelbtoje žinioje popiežius padėkojo Romos Rebibbia moterų kalėjimo kalinėms už jam atsiųstą sveikinimą. Pranciškus patikino, kad jis meldžiasi už jas ir jų šeimas.

Balandžio 6 d. minima Jungtinių Tautų Organizacijos įvesta Tarptautinė sporto už taiką ir darnų vystymąsi diena. Šia proga popiežius linki, kad sportas būtų vilties ženklas daugeliui žmonių, kuriems reikia taikos ir socialinės įtraukties, ir dėkoja sporto asociacijoms, kurios konkrečiai ugdo brolybę.

Popiežius taip pat paprašė toliau melstis už taiką kenčiančioje Ukrainoje, kur vyksta bombardavimai, nusinešantys daug civilių, tarp jų ir vaikų, gyvybių.

Pranciškus taip pat paminėjo Gazą, kur žmonės gyvena neįsivaizduojamomis sąlygomis, prašė melstis už taiką visuose Artimuosiuose Rytuose, Sudane ir Pietų Sudane, Kongo Demokratinėje Respublikoje, Mianmare, kuris neseniai labai nukentėjo nuo žemės drebėjimo, ir Haityje, kur smurtas tebesitęsia, o prieš kelias dienas buvo nužudytos dvi vienuolės.

„Tegul Mergelė Marija mus saugo ir užtaria“, – baigė savo žinią Šv. Tėvas.

Turi du mėnesius sveikti

Teoriškai Pranciškus po ligoninės turi du mėnesius sveikti ir tik ilsėtis, nesirodydamas viešumoje ir nebendraudamas su miniomis.

Vatikanas antradienį pranešė, kad atlikus krūtinės ląstos rentgenogramą patvirtinta, jog Pranciškaus plaučių būklė pagerėjo, jis po penkių savaičių, praleistų ligoninėje dėl gyvybei pavojingo plaučių uždegimo, atsigauna.

88 metų Katalikų Bažnyčios lyderis kovo 23 dieną paliko Romos Gemelli (Džemelio) ligoninę, kur, gydytojų teigimu, du kartus vos nemirė, ir grįžo į Vatikaną dar mažiausiai du mėnesius sveikti.

Pranciškus nuo vasario 14 dienos, kai buvo paguldytas į ligoninę, beveik nesirodė viešumoje.

Tą dieną, kai paliko ligoninę, jis pasirodė neįgaliojo vežimėlyje ligoninės balkone ir pamojo šimtams piligrimų, susirinkusių apačioje jo pasveikinti.

Popiežiaus fizinė būklė kursto spėliones dėl to, ar jis galėtų pasekti savo pirmtako Benedikto XVI, kuris 2013 metais atsistatydino dėl silpstančios psichologinės ir fizinės sveikatos, pavyzdžiu.

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version