Popiežius Pranciškus leido išleisti 1 mln. eurų Malyje pagrobtai vienuolei išlaisvinti – kardinolas teisme

ŠaltinisCNA

Ketvirtadienį Vatikano finansų teisme kardinolas Angelo Becciu (Andželo Bečiu) atskleidė, kad popiežius Pranciškus leido skirti iki 1 mln. eurų Malyje pagrobtos misionierės išlaisvinimui.

Kolumbijos pilietė sesuo Gloria Cecilia Narváez Argoti buvo pagrobta 2017 m. vasarį ir laikoma iki 2021 m. spalio 9 d., kol galiausiai buvo paleista.

Kardinolas A. Becciu, kuris 2011-2018 m. buvo antrasis pagal rangą Valstybės sekretoriato pareigūnas, gegužės 5 d. apklaustas per Vatikano teismo posėdį. Kardinolas yra kaltinamas turto pasisavinimu, piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi ir liudytojų parodymų klastojimu.

Duodamas parodymus jis pasakojo apie savo ryšius su Cecilia Marogna (Sesilija Maronja), save vadinančia „saugumo konsultante”, taip pat kaltinama Valstybės sekretoriato lėšų pasisavinimu.

Šiai iš Sardinijos kilusiai 40-metei pateikti kaltinimai dėl turto pasisavinimo, kad ji, kaip įtariama, iš Sekretoriato gavo šimtus tūkstančių eurų, susijusių su A. Becciu, o vėliau labdarai skirtus pinigus neva išleido prabangos prekėms ir atostogoms – šiuos kaltinimus ji neigia.

Kardinolas A. Becciu teigė, kad siekė C. Marognos pagalbos dėl sesers Glorijos išlaisvinimo.

AP žurnalistė Nicole Winfield rašė, kad kardinolas sakė, jog C. Marogna „patarė jam bendradarbiauti su Didžiosios Britanijos žvalgybos įmone Inkerman Group, kad užtikrintų vienuolės išlaisvinimą”.

Gavęs Pranciškaus pritarimą bendradarbiauti su Inkerman, kardinolas Becciu sakė, kad 2018 m. sausį jis ir Marogna Londone susitiko su trimis įmonės atstovais, kurie teigė, kad bendros išlaisvinimo operacijos išlaidos gali siekti 1 mln. eurų.

Pasak jo, siekiant konfidencialumo ir „trukdant susieti Vatikano institucijas su panašiais įvykiais”, buvo sutarta, kad C. Marogna veiks kaip Vatikano ir Inkerman tarpininkė, o už operaciją bus mokama iš Valstybės sekretoriato.

Kardinolas A. Becciu liudijo: „Per vėlesnį susitikimą su Šventuoju Tėvu, kai jau buvau Romoje, išsamiau papasakojau jam apie pokalbį su Inkerman ir nurodžiau sumą, kurią turėjome įvertinti bendrais bruožais: apie 1 mln. eurų, kurios viena dalis buvo skirta sumokėti už kontaktų tinklo sukūrimą, o kita – už veiksmingą vienuolės išlaisvinimą. Pabrėžiau, kad neturėjome viršyti šios sumos. Jis tam pritarė.”

AP pranešė, kad Vatikano prokurorai teigia turį įrodymų, jog Valstybės sekretoriatas nusiuntė 575 000 eurų C. Marognai ir „tokią pačią sumą tiesiogiai į Didžiosios Britanijos banko sąskaitą, kurią turėjo Inkerman“.

Netrukus po išlaisvinimo sesuo Gloria tviteryje parašė padėką Dievui ir visiems, kurie sudarė sąlygas jos išlaisvinimui.

„Dėkoju Jo Šventenybei popiežiui Pranciškui, Italijos vyriausybei, Italijos žvalgybos agentūroms, Malio valdžios institucijoms, kardinolui Zerbo”, – rašė vienuolė 2021 m. spalio 17 d. tviteryje.

Po jos išlaisvinimo Bamako kardinolas Jeanas Zerbo (Žanas Zerbo) agentūrai AFP sakė: „Daug meldėmės už jos išlaisvinimą. Dėkoju Malio valdžios institucijoms ir geros valios žmonėms, kurie sudarė sąlygas šiam išlaisvinimui įvykti”.

Ginkluoti vyrai pagrobė seserį Glorią, Marijos Nekaltosios Pranciškonų seserų vienuolijos narę, 2017 m. vasario 7 d. Karangaso mieste. Vyrai privertė ją atiduoti bendruomenės greitosios pagalbos automobilio raktelius. Vėliau automobilis buvo rastas paliktas. Namuose buvo dar trys seserys, tačiau jos pabėgo.

Pasak AP, šalies teisėjas pateikė kaltinimus keturiems asmenims dėl pagrobimo 2017 m. balandį.

2021 m. liepos mėn. sesuo Gloria nurodė, kad ją tuo metu laikiusi grupuotė yra „Jama’at Nasr al-Islam wal Muslimin” – kovinga islamistų grupuotė Vakarų Afrikoje ir Magrebe.

8 KOMENTARAI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version