Popiežius paaiškino, kodėl nusprendė neskaityti Fatimos maldos

ŠaltinisCNA

Sekmadienį grįždamas iš Pasaulio jaunimo dienų popiežius Pranciškus paaiškino, kodėl nusprendė neskaityti Fatimos maldos, kuria Bažnyčia ir kariaujančios šalys buvo pašvęstos Švenčiausiajai Mergelei Marijai.

Vieno žurnalisto paklaustas, kodėl viešai nesimeldė už karo Ukrainoje nutraukimą lankydamasis Fatimos šventovėje, popiežius paaiškino, kad meldėsi už taiką, bet „nenorėjo reklamuoti” savo privačios maldos.

„Aš meldžiausi, meldžiausi. Meldžiausi Dievo Motinai ir meldžiausi už taiką. To nereklamavau, bet meldžiausi. Ir mes turime nuolat kartoti šią maldą už taiką”, – sakė popiežius per spaudos konferenciją skrydžio metu, kai rugpjūčio 6 d. grįžo iš Lisabonos.

„Ji [Dievo Motina] šį prašymą išsakė per Pirmąjį pasaulinį karą. Ir šį kartą kreipiausi į Dievo Motiną ir meldžiausi. Aš to neskelbiau.”

Praėjusiais metais popiežius Pranciškus Šv. Petro bazilikoje pašventė Rusiją ir Ukrainą Švenčiausiajai Mergelei Marijai malda prašydamas taikos pasaulyje, praėjus mėnesiui po to, kai Rusija įsiveržė į Ukrainą, ir paprašė visų pasaulio vyskupų prisijungti prie jo.

Iš karto po popiežiaus šeštadienio rytą vykusio vizito Fatimoje, kur jis pasirinko tiesiog pasimelsti „Sveika, Marija”, o ne perskaityti parengtą pašventinimo maldą, Vatikanas oficialioje popiežiaus Pranciškaus „Twitter” (šiuo metu „X”) paskyroje paskelbė maldos ištrauką.

Ši praleista malda buvo vienas iš daugelio atvejų, kai popiežius nukrypo nuo savo parengtų kalbų per Pasaulio jaunimo dienas Portugalijoje rugpjūčio 1-6 d. Atkreipęs dėmesį į tai, kaip dažnai popiežius tai darė, vienas žurnalistas paklausė jo apie sveikatą, ypač apie regėjimą.

„Mano sveikata gera”, – atsakė popiežius Pranciškus ir paaiškino, kad vieną savo kalbą nutraukė, nes priešais jį degė šviesa ir jis negalėjo skaityti.

Kitais atvejais jis sakė, kad sutrumpindavo ar keisdavo savo homilijas, atsižvelgdamas į klausytojų reakciją.

„Kai kalbu, nedarau akademinių homilijų, bet stengiuosi kalbėti kuo aiškiau”, – aiškino jis.

„Pastebėjote, kad uždaviau keletą klausimų ir iš karto grįžtamasis ryšys parodė, kur link einama, ar tai buvo klaidinga, ar ne, – sakė jis. – Jauni žmonės neturi ilgos dėmesio trukmės. Pagalvokite apie tai: jei pasakysite aiškią kalbą su idėja, vaizdu, jausmu, jie gali jus sekti aštuonias minutes.”

5 KOMENTARAI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version