Popiežius spalio 1 d. motu proprio „La Vera Bellezza“ pertvarkė Romos vyskupiją. Lietuviškai popiežiaus potvarkio pavadinimas – „Tikrasis grožis“.
Pranciškus, panaikindamas penkias senamiesčio prefektūras, sudariusias buvusį centro sektorių su 35 parapijomis, ir jas įkomponuodamas į likusius keturis vyskupijos sektorius pažymėjo, kad tokiu būdu nutiesiamas tiltas tarp periferijos ir centro bei panaikinami jas skyrę barjerai. Pasak Romos vyskupo Pranciškaus, pertvarkymas, pareikalausiantis dar kelių mėnesių darbo, galės žadinti didesnę dvasinę bendrystę tarp periferijų ir centro.
Patikinęs, kad Romos naujieji kvartalai yra tokie, kaip bet kokio kito didmiesčio pasaulyje, Pranciškus pažymėjo, kad centro sektoriaus įkomponavimas į Šiaurės, Rytų, Pietų ir Vakarų sektorius atveria periferijų gyventojams galimybę pasijusti visaverčiais krikščionybės istorijos Romoje dalyviais, susitapatinančiais su krikščioniškosios tapatybės ištakomis. Be to, laikas suvokti, kad romiečių dalyvavimo bažnytiniame gyvenime ir tikinčiųjų bendrystės jausmo nebegalime laikyti savaime suprantamu dalyku. Visiems reikia parodyti Kristų, kuris yra tikrasis grožis ir kurį Bažnyčia kontempliuoja kaip savo vienintelį centrą, motu proprio pažymėjo „La Vera Bellezza“ popiežius.
Pasak Pranciškaus, Gražusis Ganytojas yra tikrasis grožis ir vienintelis, iš kurio kyla visi stebuklai ir spindesys. Kiekvienas pakrikštytas žmogus yra pašauktas Amžinajame mieste iš naujo atrasti šį grožį ir jo centriškumą bei pasijusti jo dalimi – Kristaus, jo noro priimti ir meilės.
Romos istorinis centras su savo šventovėmis ir menu, relikvijomis ir istoriniais liudijimais, tradicijomis ir papročiais gali padėti sustiprinti pakrikštytųjų romiečių krikščionišką tapatybę. Romos bazilikos ir jų šventosios durys, kurios bus atvertos Jubiliejaus pradžioje, dar prieš tapdamos susitikimo su piligrimais iš viso pasaulio dingstimi, turi tapti piligrimystės vietomis patiems romiečiams. Visi mes turime jaustis šviesos ir grožio kupinos istorijos dalimi, ją priimti ir šiuo grožiu dalytis su kitais.