Sunkiai sergančios mergaitės gyvybę palaikančių aparatų buvo atsisakyta po to, kai teisėjai nusprendė, kad jai turėtų būti leista mirti, pranešė jos tėvus remianti kampanijos grupė, pranešė „The Guardian”.
Mirė naktį
Pranešama, kad mergaitė mirė naktį iš sekmadienio į pirmadienį.
„Mano dukra mirė, mano gyvenimas baigėsi 1.45 val. Mano žmona Klara ir aš esame pikti, sugniuždyti ir pilni skausmo”, – pranešama apie tėvo reakciją laikraštyje „La Repubblica”.
„NHS (Anglijos Nacionalinė sveikatos tarnyba, – red. past.) ir teismai ne tik atėmė iš jos galimybę gyventi ilgiau, bet ir atėmė iš Indi orumą mirti šeimos namuose, kur jai ir priklausė”, – priduriama straipsnyje.
„Jiems pavyko atimti Indi kūną ir orumą, bet jie niekada negalės atimti jos sielos”, – liūdėjo tėvas.
„Jie bandė atsikratyti Indi niekam nežinant, bet mes pasirūpinome, kad ji būtų prisimenama amžinai. Žinojau, kad ji buvo ypatinga nuo pat gimimo dienos”.
Meldėsi ir popiežius Pranciškus
Kaip pranešė CNA, praėjusį savaitgalį popiežius Pranciškus meldėsi už aštuonių mėnesių Indi Gregory (Indi Gregori) bei, žinoma, jos šeimą.
Praėjusį savaitgalį Jungtinės Karalystės teismo sprendimu mirtinai sergančios britės gyvybė buvo atjungta nuo aparatų.
Popiežius „apkabina mažosios Indi Gregory šeimą, jos tėvą ir motiną, meldžiasi už juos ir už ją, o savo mintis kreipia į visus vaikus visame pasaulyje tomis pačiomis valandomis, kurie gyvena skausme arba rizikuoja savo gyvybe dėl ligų ir karų”, – buvo sakoma Vatikano pareiškime lapkričio 11 d.
Indi, kuri buvo pakrikštyta rugsėjį, sirgo reta degeneracine mitochondrijų liga ir buvo prijungta prie gyvybę palaikančio dirbtinio kvėpavimo aparato Karalienės medicinos centre Notingeme, Anglijoje.
Anglijos aukščiausiajam teismui nusprendus, kad vaiko gyvybę palaikančių aparatų atjungimas prieš tėvų valią atitinka jo „geriausius interesus”, Italijos vyriausybė lapkričio 6 d. sunkiai sergančiam vaikui suteikė šalies pilietybę ir sutiko padengti gydymo Vatikano vaikų ligoninėje išlaidas.
I. Gregory tėvai ne kartą kreipėsi į Jungtinės Karalystės teismus, kad galėtų ją išvežti gydyti į Romą, tačiau teisinę kovą pralaimėjo, o lapkričio 10 d. antrasis pagal svarbą šalies teismas priėmė sprendimą, kad kūdikio gyvybę palaikantys aparatai turi būti „nedelsiant” atjungti.
Teismo nutartyje bandymas Italijai įsikišti į mergaitės bylą vadinamas „visiškai klaidinga” ir „neatitinkančia” 1996 m. Hagos konvencijos, kurios šalimis yra ir Jungtinė Karalystė, ir Italija, dvasios, teigiama pranešime.
Sprendimas buvo priimtas po to, kai lapkričio 10 d. Italijos ministrė pirmininkė Giorgia Meloni (Džordža Meloni) raštu kreipėsi į JK lordą kanclerį ir teisingumo valstybės sekretorių, prašydama atgabenti mergaitę į Romą gydymui.
Vatikano vaikų ligoninės „Bambino Gesù” generalinis direktorius daktaras Antonio Perno (Antonijus Pernas) dieną prieš tai taip pat pateikė skubų prašymą JK Aukščiausiajam Teismui, ragindamas teisėją perduoti bylos jurisdikciją jam.
Vatikanui pavaldi „Bambino Gesù” ligoninė anksčiau siūlė gydyti ir kitus nepagydomai sergančius britų kūdikius, pavyzdžiui, Alfie Evansą (Alfį Evansą) (2018 m.) ir Charlie Gardą (Čarlį Gardą) (2017 m.). Deja, tuomet jiems šalies teismai nesuteikė galimybės vykti į Italiją ir vaikai mirė praėjus kelioms dienoms po to, kai buvo atjungti nuo gyvybę palaikančių aparatų.
I. Gregory gydymas „Bambino Gesù” klinikoje būtų buvęs atliktas be jokių JK mokesčių mokėtojų išlaidų.
Anglijos katalikų vyskupai pakomentavo šį atvejį: Vestminsterio pagalbinis vyskupas Johnas Sherringtonas (Džonas Šeringtonas) ir Notingemo vyskupas Patrickas McKinney (Patrikas Makinis) šią savaitę pareiškime atkreipė dėmesį į Bažnyčios mokymą apie gyvybės pabaigos priežiūrą.
„Tragiška mažylės Indi Gregory situacija išties skaudi, ypač jos atsidavusiems tėvams Klerei ir Dikanui, jos broliams ir seserims, platesniam šeimos ratui ir draugams. Už jos medicininę priežiūrą Karalienės medicinos centre Notingeme atsakingi asmenys tiki, kad padarė viską, ką galėjo, kad jai padėtų”, – rašė vyskupai.
„Tačiau, būdami vilties žmonės, suprantame, kad mergaitės tėvai nori išnaudoti visas įmanomas galimybes pratęsti jos gyvenimą, net jei žino, kad tai negarantuoja sėkmės ir dėl to ją reikės perkelti į Bambino Gesù ligoninę Romoje, Italijoje. Šiuo atžvilgiu abi šalys siekia veikti geriausiais Indi interesais. Tėvų meilė lems norą imtis visų įmanomų žingsnių, ir mes tam pritariame.”
Tais atvejais, kai medicininis gydymas tampa neproporcingas bet kokiai galimai naudai, turi būti išlaikoma tinkama paliatyvioji ligonio priežiūra, pažymėjo vyskupai.
„Neproporcingo gydymo sustabdymas negali pateisinti pagrindinės priežiūros, kuri apima gydymą, būtiną esminėms fiziologinėms funkcijoms palaikyti tol, kol organizmas gali iš jų gauti naudos (pavyzdžiui, hidrataciją, mitybą, proporcingą kvėpavimo palaikymą, termoreguliaciją ir skausmo malšinimą), sustabdymo, – sakė jie. – Kartu su dvasine priežiūra, teikiama tam, kuris netrukus susitiks su Dievu, Bažnyčia mano, kad šis gydymas yra būtinas norint palydėti šiuos mažuosius pacientus į orią natūralią mirtį.”
„Užsitęsusi nepagydoma liga, deja, yra žmogaus būsenos dalis”, – pripažino šalies vyskupai.
„Niekada neturėtume veikti sąmoningai siekdami nutraukti žmogaus gyvenimą, įskaitant pagrindinės priežiūros panaikinimą, kad būtų galima numirti. Tačiau kartais turime pripažinti, kad tai, ką galima padaryti, yra ribota, ir visada elgtis humaniškai, tarnaudami sergančiajam, kol ateis natūralios mirties metas. Tikimės ir meldžiamės, kad po šio sprendimo artimiausiomis dienomis ir savaitėmis šeima pamažu ras ramybę. Meldžiamės su mažąja Indi, jos tėvais ir šeima, taip pat su ja besirūpinančiais žmonėmis.”
Daugybė italų feisbuke dalinasi savo širdgėla dėl mergaitės mirties.