Naujame interviu su popiežiumi Pranciškumi Šventasis Tėvas priminė, kad Benediktas XVI jį gynė, kai buvo apkaltintas „homoseksualų santuokų” skatinimu.
Ispanų kalba išleistoje knygoje „Įpėdinis” Pranciškus pasakoja, kad vieną kartą jam teko „labai gražus vizitas pas jį [Benediktą XVI], kai pas jį atėjo keli kardinolai, nustebinti mano žodžių apie santuoką, ir jis labai aiškiai su jais pasikalbėjo”.
„Vieną dieną jie pasirodė jo namuose, kad praktiškai nuteistų mane, ir jo akivaizdoje apkaltino mane, kad skatinu homoseksualų santuokas. Benediktas nesusijaudino, nes puikiai žinojo, ką aš maniau. Jis išklausė juos visus, vieną po kito, nuramino ir viską jiems paaiškino”, – pasakojo popiežius Pranciškus.
Šventasis Tėvas paaiškino, kad taip atsitiko, kai paminėjo, jog „santuoka yra sakramentas, jos negalima teikti homoseksualioms poroms, tačiau tam tikra prasme reikia suteikti garantiją ar civilinę apsaugą situacijai, kurioje šie žmonės yra atsidūrę. Sakiau, kad Prancūzijoje yra „civilinių sąjungų” formulė, kuri iš pirmo žvilgsnio gali būti gera išeitis, nes neapsiriboja santuoka”.
Popiežius Pranciškus priminė, kad kaip pavyzdį pateikė trijų pagyvenusių pensininkių, kurioms reikia dalytis sveikatos priežiūros paslaugomis, palikimu, būstu ir t. t., atvejį. „Norėjau pasakyti, kad man tai atrodė įdomi formulė”.
Šventasis Tėvas pasakojo, kad po šių žodžių „kai kas ėmė sakyti Benediktui, kad sakau erezijas, o ką aš žinau. Jis juos išklausė ir su didele aukštaširdiškumu padėjo jiems atskirti dalykus… Jis jiems pasakė: „Tai nėra erezija”. Kaip jis mane gynė!… Jis visada mane gynė.”
2021 m. rugsėjo 15 d. per spaudos konferenciją skrydžio iš Vengrijos ir Slovakijos į Romą metu Šventasis Tėvas buvo paklaustas apie Europos Parlamento rezoliuciją, kurioje prašoma šalių narių pripažinti tos pačios lyties asmenų santuokas.
„Apie tai aiškiai pasisakiau: santuoka yra sakramentas, o Bažnyčia neturi galios keisti sakramentų, nes Viešpats juos įsteigė”, – atsakė popiežius Pranciškus.
„Tai įstatymai, kuriais bandoma padėti daugelio skirtingos seksualinės orientacijos žmonių padėčiai, ir svarbu, kad šiems žmonėms būtų padedama, tačiau neįvedant dalykų, kurie dėl savo prigimties nėra tinkami Bažnyčioje”, – pridūrė jis.
„Tačiau jei jie nori gyventi kartu kaip homoseksuali pora, valstybės turi galimybę juos paremti civiline prasme, suteikti jiems paveldėjimo ir sveikatos apsaugą. Prancūzai šiuo klausimu turi įstatymą ne tik homoseksualams, bet ir visiems žmonėms, kurie turi jungtis”, – pridūrė pontifikas.