Popiežius apie migrantų krizę viename iš pavojingiausių tarpeklių: tai iššūkis krikščionims

ŠaltinisCNA

Trečiadienį popiežius Pranciškus išsiuntė laišką Kolumbijos, Panamos ir Kosta Rikos vyskupams, pabrėždamas, kad reikia plėtoti didesnę pastoraciją ir iniciatyvas, skirtas padėti migrantams, keliaujantiems per pavojingą Darjeno tarpeklį.

„Mums, krikščionims, kiekvienas pabėgėlis ir migrantas, paliekantis savo tėvynę, yra iššūkis, – rašė popiežius. – Savo kaimuose tuo pat metu aptinkame ne tik svetingą brolybę, kuri priima su žmogišku jautrumu, bet taip pat, deja, ir abejingumą, kuris sutepa Darjeno tarpeklį krauju.”

Popiežiaus žinia paskelbta tuo metu, kai trijų šalių vyskupų konferencijų vyskupai baigia Panamoje keturias dienas trukusį susitikimą „Velykos su mūsų broliais ir seserimis migrantais”, skirtą Katalikų Bažnyčios sielovadai ir tarnystei tebesitęsiant humanitarinei krizei Centrinėje Amerikoje.

160 kilometrų ilgio Darjeno tarpeklis, esantis Panamos ir Kolumbijos pasienyje, yra viena iš labiausiai neteisėtos prekybos žmonėmis vietų ir kartu vienas iš pavojingiausių migracijos kelių pasaulyje.

Retai apgyvendintame džiunglėmis apaugusiame regione (vieninteliame sausumos kelyje, jungiančiame Centrinę ir Pietų Ameriką) nėra nei asfaltuotų kelių, nei pagrindinės infrastruktūros, kuri palengvintų migrantų kelionę.

Vis dėlto daugelis migrantų nesiryžo keliauti į šiaurę, nepaisydami klastingų sąlygų, ligų ir mirties rizikos, taip pat didėjančio Joe Bideno (Džo Baideno) administracijos spaudimo Lotynų Amerikos šalių vyriausybėms sustabdyti sienos kirtimą.

Panamos vyriausybės paskelbtais duomenimis, 2023 m. per Darjeno tarpeklį perėjusių migrantų skaičius pasiekė rekordinį lygį – 520 tūkst., t. y. daugiau nei dvigubai viršijo 2022 m. atvykusių migrantų skaičių.

„Nei tranzito ir nelegalaus šantažo keliami pavojai, nei didėjantis grįžimas ar aklavietė šalyse, kuriose šie broliai ir seserys nėra pageidaujami, nesumažina patrauklumo (tikro ar iliuzinio) tenkinant darbo ir geresnių gyvenimo sąlygų poreikius ar net tikintis šeimos susijungimo”, – šią savaitę vyskupams rašė Pranciškus.

Tačiau popiežius taip pat pažymėjo, kad šis kelias yra „pastoracinė galimybė”, kad migrantai galėtų „Bažnyčioje rasti vietą, kur jie nebūtų teisiami, o kur jaustųsi laukiami, kur alkis ir troškulys galėtų būti numalšinti, o viltis atgaivinta”.

popiežius taip pat pažymėjo, kad šis kelias yra „pastoracinė galimybė”.

Pripažindamas, kad Katalikų Bažnyčia jau teikia platų humanitarinių paslaugų tinklą, įskaitant prieglaudas, grįžtančiųjų centrus, medicininę priežiūrą, teisines konsultacijas ir dvasinę paramą, popiežius pabrėžė, kad ganytojai ir migrantams tarnaujantys asmenys turėtų „peržengti nustatytas ribas”.

Popiežius Pranciškus paragino vyskupus kovoti su daugybe iššūkių, kuriuos kelia migrantų antplūdis, plėtojant vieningą regioninį požiūrį. Popiežius pabrėžė, kad neatidėliotinų migrantų poreikių tenkinimas neužkerta kelio ilgalaikiams sprendimams, kurie sušvelnintų struktūrines migracijos krizę lemiančias problemas.

„Primenu, kad teisė nemigruoti mums pristatoma kaip priverstinės migracijos sprendimas, nors ir ilgalaikis, tačiau per regioninę migrantų išsiuntimo, tranzito, priskyrimo ir grąžinimo šalių integraciją”, – rašė popiežius.

„Todėl raginu jus suvienyti jėgas su visomis tarptautinės bendruomenės institucijomis, kad kiekvienas žmogus turėtų teisę likti savo tėvynėje ir oriai bei taikiai gyventi.”

2 KOMENTARAI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version