Policija atsiprašė moters, suimtos už tylią maldą prie JK abortų klinikų

ŠaltinisCNA

Isabel Vaughan-Spruce (Izabelė Vogan Sprius), du kartus suimta už tylią maldą prie Jungtinės Karalystės abortų klinikų, sulaukė policijos atsiprašymo ir patvirtinimo, kad jai nebus pateikti kaltinimai pažeidus vietos „buferinės zonos” apsaugos įsakymą, praneša CNA.

Nors I. Vaughan-Spruce teigė, kad grįš į kliniką melstis, ji įspėjo, kad kaltinimai turės įtakos pagrindinių laisvių ateičiai Jungtinėje Karalystėje.

„Tai ne 1984 m., o 2023 m. – niekada neturėjau būti suimta ar tiriama vien dėl minčių, kurias puoselėjau savo galvoje, – sakė I. Vaughan-Spruce, darydama užuominą į distopinį George’o Orwello (Džordžo Orvelo) romaną. „Tyli malda niekada nėra nusikalstama”, – sakė ji rugsėjo 22 d. pareiškime.

Kovo 6 d. moteris buvo suimta už tai, kad meldėsi „buferinėje zonoje” prie abortų klinikos Birmingeme. Vietos valdžios institucijos buvo paskelbusios viešosios erdvės apsaugos įsakymą šalia klinikos, naudodamos teisinį mechanizmą, skirtą užkirsti kelią „asocialiam elgesiui”.

Draudžiama veikla šioje zonoje apima pritarimą ar nepritarimą abortui per protestą, kuris „apima, bet neapsiriboja grafinėmis, žodinėmis ar rašytinėmis priemonėmis, maldą ar patarimus”. Įsakymu taip pat draudžiama trukdyti, bauginti ar priekabiauti, įrašinėti vaizdo įrašu ar fotografuoti klinikos darbuotojus ar klientus, rodyti bet kokį su abortais susijusį tekstą ar vaizdinę medžiagą.

I. Vaughan-Spruce anksčiau buvo suimta 2022 m. gruodžio 6 d. už tylią maldą prie abortų įstaigos, kuri tuo metu buvo uždaryta. Vasario mėnesį Birmingemo magistratų teismas ją išteisino dėl visų kaltinimų, susijusių su pirmąja byla.

Vest Midlendo policija atsiprašė krikščionės už tai, kad taip ilgai užtruko, kol buvo nutraukta jos antroji byla. Ji teigė, kad tolesnis tyrimas nebus atliekamas ir jokių veiksmų nebus imtasi.

I. Vaughan-Spruce pasveikino tyrimo pabaigą ir policijos atsiprašymą, tačiau teigė, kad jos atvejis išryškina „itin žalingas pasekmes” to, kas jai nutiko.

„Tai, kas nutiko man, rodo kitiems, kad jie taip pat gali būti suimti, tardomi, tiriami ir galimai persekiojami, jei bus pagauti naudojantis pagrindine minties laisve”, – sakė ji.

Iš pradžių policija I. Vaughan-Spruce teigė, kad vėlavimas susijęs su tuo, jog jos byla perduota Karališkajai prokuratūrai (angl. Crown Prosecution Service, CPS), kad jai būtų pateikti kaltinimai, tačiau prokuratūra šį teiginį paneigė, teigia krikščionę gynusi organizacija ADF UK. Karališkoji prokuratūra neturėjo informacijos apie antrąją jos bylą ir teigė, kad policija neturėtų perduoti tokių bylų prokuratūrai, kai ji turi teisę pati priimti sprendimą dėl kaltinimų.

I. Vaughan-Spruce yra organizacijos „March for Life UK” direktorė ir padeda moterims, patiriančioms krizinį nėštumą. Jau 20 metų ji reguliariai meldžiasi prie abortų klinikų.

„Dabar, kai valdžios institucijos du kartus priėjo išvadą, kad tyli malda nėra nusikaltimas, – prie šios išvados praėjusią savaitę priėjo ir vidaus reikalų ministras, – esu dėkinga, kad galiu atnaujinti savo praktiką tyliai melstis už krizinio nėštumo moteris”, – sakė ji.

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version