Po ilgų apmąstymų nusprendžiau atsistatydinti – filantropė Melinda Gates

ŠaltinisAFP-BNS

Filantropė Melinda French Gates (Melinda Frenč Geits) pirmadienį paskelbė paliekanti pelno nesiekiantį fondą, kurį įkūrė kartu su savo buvusiu vyru Billu Gatesu (Bilu Geitsu) ir kuris tapo viena įtakingiausių organizacijų pasaulyje.

59-erių M. French Gates apie tai pranešė praėjus trejiems metams po skyrybų su 68-erių „Microsoft“ bendraįkūrėju.

Pagal susitarimą su buvusiu vyru M. French Gates, kurios atsistatydinimas įsigalios birželio 7 dieną, gaus 12,5 mlrd. dolerių (11,59 mlrd. eurų), kuriuos skirs filantropinei veiklai „moterų ir šeimų labui“.

„Po ilgų apmąstymų nusprendžiau atsistatydinti iš Billo ir Melindos Gatesų fondo bendrapirmininkės pareigų“, – socialiniuose tinkluose paskelbtame pareiškime rašė M. French Gates. 

„Tai yra svarbi akimirka moterims ir mergaitėms JAV ir visame pasaulyje – ir toms, kurios kovoja už lyčių lygybės apsaugą ir plėtrą, skubiai reikia paramos“, – pareiškė ji. 

Šis pranešimas paskelbtas JAV rinkimų metais, kai tikimasi, kad moterų teisės į abortus klausimas gali būti lemiamas, demokratams siekiant pasinaudoti rinkėjų nepasitenkinimu respublikonų pastangomis apriboti galimybę atlikti šią procedūrą.

M. French Gates turi ilgalaikių ryšių su žymiais Demokratų partijos politikais.

„Melinda, tai labai jaudina“, – socialiniame tinkle „X“ parašė buvusi valstybės sekretorė ir kandidatė į prezidentus Hillary Clinton (Hilari Klinton). 

„Ačiū už viską, ką jau padarėte, ir negaliu sulaukti, kada pamatysiu, ką darysite toliau. Pirmyn!“ – pridūrė ji. 

Tęs filantropinę veiklą

B. Gatesas vedė Melindą French 1994 metais. Pora susilaukė trijų vaikų, bet 2021-aisiais paskelbė apie skyrybas.

Jie ir toliau kartu pirmininkavo fondui, kurį įsteigė panaudodami didžiulį turtą, įgytą dėl „Microsoft“ sėkmės.

Tačiau jie neatmetė galimybės, kad ateityje kuris nors pirmininkas gali pasitraukti iš posto. 

2021 metų liepą Siatle įsikūręs fondas paskelbė, kad nors po santuokos nutraukimo pora ir toliau dirbs kartu, šis susitarimas turi būti peržiūrėtas.

„Jei po dvejų metų kuris nors iš jų nuspręs, kad negali toliau bendrai pirmininkauti, M. French Gates atsistatydins iš bendrapirmininkės ir patikėtinės pareigų“, – sakoma tuometiniame pareiškime.

„Tokiu atveju M. French Gates gautų asmeninių lėšų iš Gatesų fondo už savo filantropinę veiklą. Šie ištekliai būtų visiškai atskirti nuo fondo lėšų, kurioms tai neturėtų jokios įtakos“, – priduriama jame. 

Gatesų fondas didžiausią dėmesį skiria kovai su vaikų skurdu ir ligomis, kurių galima išvengti, aktyviai dalyvauja kovojant su maliarija ir gerinant sanitarines sąlygas skurdesnėse pasaulio dalyse.

Fondo interneto svetainėje rašoma, kad nuo 2000 metų išleista 53,8 mlrd. dolerių (49,88 mlrd. eurų), ir teigiama, kad per tą laiką pasaulyje perpus sumažėjo vaikų, kurie miršta nesulaukę penktojo gimtadienio.

B. Gatesas pirmadienį padėkojo buvusiai žmonai už „esminį indėlį“ į organizaciją. 

„Kaip viena iš įkūrėjų ir bendrapirmininkė, Melinda prisidėjo formuojant mūsų strategijas ir iniciatyvas, darančias didelę įtaką pasaulinei sveikatai ir lyčių lygybei“, – pareiškė jis.

„Apgailestauju, kad Melinda mus palieka, bet esu tikras, kad jos būsimas filantropinis darbas turės didžiulį poveikį“, – pridūrė jis. 

Organizacijos vykdomasis direktorius Markas Suzmanas (Markas Sazmanas) sakė, kad nuo šiol fondas vadinsis tiesiog Gateso fondu. 

„Nuoširdžiai žaviuosi Melinda ir jos indėliu steigiant fondą ir nustatant mūsų vertybes, ji suvaidino esminį vaidmenį visame, ką pasiekėme per pastaruosius 24 metus“, – sakė jis socialiniuose tinkluose paskelbtame vaizdo įraše.

„Man trūks darbo su ja ir mokymosi iš jos. Tikiuosi, kad ji ir toliau darys didelį poveikį“, – teigė jis. 

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version