Pirma virtuali paroda skirta Dantei leidžia pažvelgti į poeto gyvenimą ir kūrybą

ŠaltinisVATICAN NEWS

Kovo 25 dieną paskelbtame popiežiaus Pranciškaus apaštaliniame laiške Candor lucis aeternae pristatomos Dantės gyvenimo ir jo literatūrinių personažų kelionės. Šiuo popiežiaus laišku buvo pradėtas Dantės minėjimas tęsiamas kitomis Šventojo Sosto iniciatyvomis, kurias rengia ir koordinuoja Popiežiškosios kultūros tarybos įsteigtas specialus mokslinis komitetas. 

Viena iš tokių iniciatyvų yra virtuali paroda apie Dantę ir jo kūrybą, parengta iš Apaštalinės Vatikano Bibliotekos turimų manuskriptų, iliustruotų rankraščių – juos galima versti puslapis po puslapio, prisiartinti ir įsižiūrėti į smulkiausias miniatiūrų detales, kuriomis įvairių laikotarpių menininkai perteikė „Dieviškosios komedijos“ personažo kelionę iš pragaro tamsybių į rojaus šviesą. 

„Paroda leis visiems lankytojams ir aistruoliams pirmą kartą pasiekti tiesiai iš savo kompiuterio manuskriptus, senas knygas, raižinius ir medalius, susijusius su Dantės gyvenimu ir kūryba, apimančius laikotarpį nuo XIII amžiaus pabaigos iki XIX amžiaus. Ateinančiais mėnesiais paroda Keliauti kartu su Dante bus nuolatos praturtinama“, – rašoma Popiežiškosios kultūros tarybos kvietime. 

Jame nurodoma, jog netrukus bus parengta kita didaktinė virtuali paroda Dantė Vatikano muziejuose, kuri, kaip sakoma pačiame pavadinime, smalsuoliams leis pamatyti Vatikano muziejų turimus kūrinius, vienaip ar kitaip susijusius su poetu, jo gyvenimu, jo kūryba. 

Gegužės 28 dieną yra numatoma kardinolo Ravasi vieša paskaita „Dantės teologija“, o birželį viduryje Popiežiškosios kultūros tarybos skyrius „Pagonių kiemas“ ir Popiežiškoji sakraliosios archeologijos komisija pakvies į įtaigų susitikimą Šv. Kaliksto katakombose Romoje. 

Dantės minėjimo renginiai baigsis šių metų lapkričio 25–26 dienomis vyksiančia konferencija Romoje apie didįjį poetą ir jo palikimą.

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version