Vatikanas pranešė, kad pirmą kartą per 500 metų Šv. Petro bazilikos istoriją į specializuotą priežiūros komandą buvo įdarbintos dvi moterys.
Nors moterys ir anksčiau yra dirbusios „Fabbrica di San Pietro” – departamente, atsakingame už Vatikano popiežiškosios bazilikos priežiūrą, restauravimą ir remontą, – tačiau tai pirmas kartas, kai moterys oficialiai įeina į „Sanpietrini” techninės priežiūros personalo sudėtį, rašo „Vatican News”.
Dvi „Sanpietrini” komandos „kasdien dirba vienu metu, kad atitinkamai atliktų pagrindines Vatikano bazilikos ir jos patalpų priėmimo, tvarkymo, valymo ir priežiūros užduotis”, rašoma bazilikos interneto svetainėje.
Dvi 21 ir 26 metų amžiaus italės mokėsi mūrininkystės ir dekoratyvinio tinkavimo specialybės bazilikos naujai atnaujintoje Dailės ir tradicinių amatų mokykloje.
2022 m. Vatikano bazilikoje pradėjo veikti meno ir amatų mokykla, skirta naujiems darbininkams perduoti meninius amato įgūdžius. Kursai ir apgyvendinimas bei maitinimas mokiniams siūlomi nemokamai.
Tėvas Enzo Fortunato (Enzas Fortunatas), Šv. Petro bazilikos komunikacijos direktorius, sako, kad „Fabbrica di San Pietro” dirbančios moterys nėra visiškai naujas dalykas, nes daugelį metų Vatikano mozaikų studijoje dirbo moterys mozaikininkės, tačiau jų atėjimas į „Sanpietrini” korpusą yra naujovė.
Pasak „Vatican News”, 1500 m. kai kurios moterys ir našlaitės, paveldėjusios šeimos verslą iš savo mirusių vyrų ar tėvų, taip pat buvo įdarbintos čia tokiomis pat sąlygomis kaip ir miręs vyriškos lyties šeimos maitintojas.
Per pastaruosius 500 metų „Fabbrica di San Pietro” departamentas, kuris buvo įkurta 1506 m. balandžio 18 d. padėjus pamatinį akmenį Šv. Petro bazilikai, įdarbino ir kitas meninės pakraipos amatais užsiimančias moteris.
Techninės priežiūros brigados pavadinimas kilo nuo „sanpietrini”, taip pat rašoma „sampietrini” – taip itališkai vadinami maži kvadratiniai akmenys, kuriais grįsta Šv. Petro aikštė ir kitos istorinės gatvės Romos centre.