Pirmą kartą Europos Parlamentas leido pastatyti prakartėlę

ŠaltinisCNA

Šiemet pirmą kartą per visą Europos Parlamento (EP) istoriją per Kalėdas jo būstinėje Briuselyje buvo leista pastatyti prakartėlę. Iki šiol Europos institucijos pareigūnai ją laikė „galimai įžeidžiančia” netikinčiuosius.

EP narės iš Ispanijos Isabelės Benjumea (Izabelės Benhumėjos) pastangos padėjo pasiekti, kad šioje institucijoje pagaliau bus galima išvysti prakartėlę.

Išrinkta 2019 m., I. Benjumea jau pirmaisiais savo darbo metais stengėsi paruošti dirvą tam, kad Parlamentui būtų padovanotas Kalėdų laikotarpiu eksponuojamas Kristaus gimimo scenos paveikslas. Tačiau ji susidūrė su Europos biurokratija ir ribojimais.

Kitais metais ji ėmėsi reikiamų veiksmų, tačiau atsakymas negalėjo būti labiau nuviliantis.

Parlamento pirmininko biuras jai pranešė, kad prakartėlė negali būti įrengta, nes ji „gali įžeisti” netikinčiuosius.

„Tai tapo savotišku kryžiaus žygiu, nes man atrodė nepriimtina ignoruoti krikščioniškąsias Europos šaknis”, – sakė parlamentarė Ispanijos laikraščiui „ABC”.

Galiausiai šiemet šias pastangas parėmė Europos Parlamento pirmininkė iš Maltos Roberta Metsola (Roberta Mecola), nors pakartėlei buvo suteiktas tik laikinas „specialus leidimas eksponuoti”, kuris ateityje gali būti pratęstas arba ne.

Europos Parlamente eksponuojama prakartėlė yra iš Mursijos, pietryčių Ispanijos regiono, turinčio dideles prakartėlių tradicijas. Šią prakartėlę sukūrė Jesus Grinan dirbtuvių meistrai.

Šv. Jonas Paulius II 2003 m. rugpjūčio 24 d. „Viešpaties angelo” maldos kalboje pažymėjo, kad maldoje nešioja Europos Sąjungos konstitucinės sutarties rengimą.

Pontifikas tuomet sakė, kad „Katalikų Bažnyčia yra įsitikinusi, jog Kristaus Evangelija, kuri daugelį amžių buvo Europos tautas vienijantis elementas, šiandien tebėra ir turėtų būti neišsenkantis dvasingumo ir brolybės šaltinis. Atsižvelgti į tai naudinga visiems, o aiškus krikščioniškųjų Europos šaknų pripažinimas sutartyje yra principinė žemyno ateities garantija.”

Tačiau popiežiaus pastangos buvo ignoruojamos.

2007 m. Benediktas XVI griežtai kritikavo ES už tai, kad šios institucijos 50-ųjų įkūrimo metinių proga paskelbtose deklaracijose neminimas Dievas ar krikščioniškos žemyno šaknys.

5 KOMENTARAI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version