Peticija reiškiamas nepritarimas tylos diskotekai Kenterberio katedroje

Daugiau nei 2 tūkst. žmonių pasirašė peticiją, kuria protestuojama prieš neseniai Kenterberio katedroje surengtą tylos diskoteką.

Į pietryčius nuo Londono esanti katedra yra Kenterberio arkivyskupo, Anglikonų Bažnyčios vadovo, rezidencija. Kenterberio arkivyskupas yra Justinas Welby (Džastinas Velbis).

Ją 597 m. įkūrė šventasis Augustinas ir ji tebėra svarbus piligrimystės centras, nes yra pasaulinės anglikonų bendruomenės motininė bažnyčia, Kenterberio arkivyskupo būstinė ir UNESCO pasaulio paveldo objektas. Čia taip pat buvo nukankintas Anglijos arkivyskupas Tomas Beketas.

Tyliojoje diskotekoje skambėjo devintojo dešimtmečio popmuzika, o renginio metu pastate buvo prekiaujama alkoholiu. Tuo pačiu metu prie katedros vyko tylus krikščionių protestuotojų budėjimas.

Nepaisant kilusio triukšmo, artimiausiomis savaitėmis ir mėnesiais tyliąsias diskotekas savo pastatuose ketina rengti ir daugiau katedrų, įskaitant Herefordo, Lydso, Sent Albanso, Koventrio, Šefildo ir Mančesterio katedras. Mančesterio katedroje gegužės mėn. vyks ne tik tylioji diskoteka. Vasario 29 d. planuojamas pankroko klubo vakaras.

Change.org peticiją „Anglikonų dekanai, nustokite mūsų didžiąsias katedras versti naktiniais klubais” pasirašė 2140 žmonių. Joje katedrų dekanai kaltinami šventųjų pastatų išniekinimu ir teigiama, kad tylos diskotekų vieta yra naktiniai klubai, o ne katedros.

Minėtoje peticijoje krikščionys raginami išreikšti savo nepritarimą, o dekanai – katedrų pastatus palikti maldai. „Niekinimas nesiliaus, jei nesipriešinsime peticijomis ir maldomis, taip parodydami dvasininkams jų klaidas ir pažadintume žmonių širdyse naują pagarbą mūsų šventoms vietoms”, – rašoma joje.

„Mes, žemiau pasirašiusieji, pasisakome prieš bet kokį mūsų istorinių šventų vietų išniekinimą, ypač prieš jų naudojimą naktiniams klubams. Brangūs anglikonų dekanai, prašome sustabdyti diskotekas ir vėl paversti katedras maldos namais.”

Kiti krikščionys suabejojo renginiu.

Krikščionių gynimo organizacija „Christian Concern” savo tviterio paskyroje rašė: „Jei Kenterberio katedros tikslas buvo pritraukti jaunus ir nuoširdžius maldininkus, tylioji diskoteka tikrai nebuvo tam tinkamas būdas.”

Kunigas ir tinklaraštininkas Steve’as Kneale’as (Styvas Nylas) suabejojo, ar yra prasmė bažnyčioms užpildyti savo pastatus žmonėmis, neketinančiais dalytis Evangelija. „Nematau jokio pagrindo manyti, matydamas tokius dalykus, kad sukūrėme nors kiek evangelizacinės vertės”, – sakė jis.

„Vien „įleisti juos” nėra tas pats, kas padaryti ką nors dėl Evangelijos. Vien tik „įsileidimas” nepadeda niekam priartėti prie Kristaus. Pats savaime jis iš tikrųjų nieko nepasiekia”, – rašė jis savo tinklaraštyje.

Vikaras ir komentatorius kunigas Danielis Frenchas (Danielis Frenčas) sakė: „Jei tylioji diskoteka Anglijos krikščionybės gimtinėje kelia pasibjaurėjimą, o, tarkime, teatro spektaklis ar koncertas – ne, taip yra todėl, kad tai ne tik pasaulietinis šventos erdvės panaudojimas, bet ir parodija: Šventosios Komunijos karikatūra.”

Krikščionių komentatorius Adrianas Hiltonas (Adrijanas Hiltonas) teigė: „Kenterberio katedros dekanas ir kapitula mano, kad ši „tylioji diskoteka” yra veikla, „kaip ir dera Dievo namuose” (kanonas F16). Misiją vertinu plačiai, bet manau, kad ji krypsta į profanaciją, „nesuderinamą su šventojo Tomo Beketo pastato šventumu” (F15)”.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

2 KOMENTARAI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version