PETA išleido veganišką Pradžios knygos versiją

Organizacija „Žmonės už etišką elgesį su gyvūnais” (PETA) išleido į prekybą perrašytą Bibliją. Ją galima įsigyti skaitmeniniu formatu.

PETA sukurta sukūrimo istorijos versija reklamuojama kaip „pirmoji veganiška Pradžios knygos interpretacija, sukurta dirbtinio intelekto.“

Pasak PETA, „Pradžios knygos žinia – Dievas sukūrė kiekvieną gyvą būtybę, matė, kad jos yra geros, ir davė joms žalumynų pragyvenimui”.

75 puslapių knygą parašė ChatGPT.

Tarp pakeitimų, kuriuos PETA padarė Dievo žodyje, iš karto krinta į akis tai, kad gyvūnai vadinami „kūriniais”, o ne „žvėrimis” ar „padarais”.

Kitas nukrypimas – drabužiams naudojamas augalinis pluoštas, pavyzdžiui, kanapės ir bambukas, o ne gyvūnų odos, o tai labai skiriasi nuo Pradžios knygos pasakojimo, kuriame Dievas padarė Adomui ir jo žmonai „drabužius iš kailių (…) ir juos aprengė” (Pr 3, 21).

PETA knygoje taip pat visiškai pakeičiama tai, ką dauguma mokslininkų laiko Senojo Testamento Jėzaus aukos ant Golgotos pranašyste, – pasakojimas apie Abromą, paaukojusį savo vienintelį sūnų Izaoką ant Morijos kalno.

„PETA” versijoje, Pradžios knygos 22 skyriuje, Abraomas eina į Morijos žemę, kur susidraugauja su avinėliu, užuot jį pjovęs, kad parodytų pagarbą Dievo kūrinijai ir pademonstruotų savo tikėjimą. „Panašiai kaip žmonių aukojimas – kadaise realybė, o dabar visame pasaulyje uždrausta”, – rašoma leidinio aprašyme.

„žmonių aukojimas – kadaise realybė, o dabar visame pasaulyje uždrausta”, – rašoma leidinio aprašyme.

Gyvūnų teisių grupė taip pat įterpė visiškai naują siužetinę liniją į Pradžios knygos 21 skyrių, kuriame Abraomas ir Sara „papildo savo augančią šeimą, pasiimdami šunį, vardu Herbis”.

Ištraukoje rašoma: „Pasivaikščioję su Herbiu, Sara ir Abraomas susimąstė, kaip svarbu šunis įsivaikinti iš prieglaudų ir gelbėjimo organizacijų, o ne pirkti iš veisėjų.

Jie kalbėjo apie tai, kad šuns ar katės pirkimas iš veisėjo ar gyvūnų prekių parduotuvės prisideda prie gyvūnų pertekliaus krizės, nes daugybė šunų ir kačių prieglaudose laukia mylinčių šeimininkų, o veisėjai toliau gamina daugiau šuniukų ir kačiukų siekdami pelno.”

Pareiškime PETA prezidentė Ingrida Newkirk (Ingrida Njukirk) gynė laisvę taip elgtis su Šventojo Rašto tekstu.

„Biblija ilgą laiką buvo naudojama visoms priespaudos formoms pateisinti, todėl mes pasitelkėme ChatGPT, kad aiškiai parodytume, jog mylintis Dievas niekada nepritartų gyvūnų išnaudojimui ar žiauriam elgesiui su jais”, – sakė I. Newkirk.

„Dievui prireikė tik šešių dienų visam pasauliui sukurti, tačiau supratome, kad perrašyti visą Bibliją užtruktų ne vienerius metus, todėl pradėjome tik nuo pirmosios knygos.”

PETA atstovas Jungtinėse Valstijose sakė, kad, nepaisant to, jog perrašyta pirmoji krikščionių Biblijos knyga, jie neketina iš naujo aiškinti kitų religijų šventraščių.

Dėl tokių interpretacijų, galinčių įžeisti krikščionis, PETA pavadino visus, kuriuos ši knyga įžeidžia, „suklaidintais”.

„Šis modernus Pradžios knygos vertimas yra pozityvus požiūris į tai, kad daugiau žmonių suprastų Dievo gailestingumo žinią, sugrįžimą į Edeno sodą, jei norite”, – teigė PETA. – Tokia sukūrimo istorijos interpretacija paaiškina ir pabrėžia Dievo numatytą žinią apie gerumą, švelnumą ir meilę visiems.“

4 KOMENTARAI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version