Pastaraisiais dešimtmečiais išaugo atvirai homoseksualių olimpiečių skaičius

Paryžiaus olimpinėse žaidynėse užfiksuotas rekordas – jose dalyvauja 191 atvirai LGBTQ+ bendruomenei priklausantis sportininkas, skelbia interneto svetainė „Outsports”.

Svetainėje kaupiama homoseksualių olimpiečių duomenų bazė.

Šių metų skaičius perkopė 2021 m. statistiką. Tuomet 186 sportininkai, neslepiantys savo homoseksualumo, dalyvavo dėl COVID-19 atidėtose Tokijo olimpinėse žaidynėse.

Pastaraisiais dešimtmečiais atvirai LGBTQ+ olimpiečių skaičius sparčiai auga.

Vienas iš „Outsports” įkūrėjų Jimas Buzinskis teigė, kad 2000 m., kai jie pradėjo stebėti Sidnėjaus olimpinių žaidynių sportininkus, tarp jų buvo tik apie penkis atvirai LGBTQ+ bendruomenei priklausančius narius.

„Vis daugiau žmonių atsiskleidžia, – J. Buzinskis pasakojo žurnalistams. – Jie supranta, kad svarbu būti matomiems, nes nėra kito būdo tai atstovauti”.

Vis dėlto J. Buzinskis ir LGBTQ+ bendruomenės teisių gynėjai Paryžiaus olimpinėse žaidynėse įžvelgia galimybę sportininkams, kilusiems iš šalių, kuriose varžybų dalyviai negali atvirai rodyti savo homoseksualumo dėl griežtų apribojimų šiai žmonių grupei, atvirai demonstruoti savo homoseksualumą.

„Atvykę į Paryžių, į Prancūziją, jie gali būti tikraisiais savimi”, – žurnalistams pareiškė vienas iš „Pride House” pirmininkų Jérémy Goupille’is. Šis žaidynių metu veikiantis queer bendruomenės centras olimpinėse žaidynėse debiutavo 2010 m.

Pasakojama, kad daugeliui sportininkų vis dar kyla susirūpinimas dėl savo saugumo. Todėl naudojamasi vietos pažinčių programėlėmis.

Kinijos televizijos sprendimas

Kinijos valstybinės televizijos sprendimas per Paryžiaus olimpinių žaidynių atidarymo ceremoniją transliuoti su LGBTQ susijusį turinį greitai tapo karšta tema socialinėje žiniasklaidoje. Tokie vaizdai viešosiose platformose rodomi retai, nes ši tema Kinijos pagrindinėje žiniasklaidoje tebėra tabu.

Socialiniuose tinkluose aptariamoje scenoje, sukėlusioje karščiausias diskusijas šalies socialinėje žiniasklaidoje, dalyvavo trys šokėjai, kurie vienas kitą apkabino, beveik bučiavo, rodė vienas kitam šiltus jausmus. Vienas iš atlikėjų uždainavo, užsimindamas, kad likusį veiksmą būtų geriau atlikti už uždarų durų.

Oficiali olimpinių žaidynių paskyra „X” pasidalijo šokėjų nuotrauka su šalia užrašyta legendinio rašytojo Viktoro Hugo citata: „Laisvė mylėti yra ne mažiau šventa nei laisvė mąstyti”. Dizaineris De Vilmorinas teigė, kad trijulės pasirodymas yra duoklė prancūzų filmui „Jules et Jim”.

Tarp kinų kitas diskusijas sukėlusio turinio buvo pusnuogis mėlynakis dainininkas Philippe’as Katerine’as (Filipas Katerinas), atkūręs paveikslą „Paskutinė Jėzaus vakarienė”, ir drag karalienės Nicky Doll pasirodymas podiumuose. Daugelis kinų tinklaraštininkų gyrė queer pasirodymą pasaulinėje scenoje, o kiti abejojo, ar Prancūzija ne per daug aukštai iškėlė LGBTQ temą sporto renginyje.

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version