Pasirodė Martino Scorseses statytas dokumentinis serialas apie šventuosius

Paskelbęs, kad kurs filmą apie Jėzaus gyvenimą, legendinis kino režisierius Martinas Scorsese (Martinas Skorsezė) baigė kurti „Fox Nation“ dokumentinį serialą „Šventieji“ (The Saints).

Lapkričio 14 d. Niujorke vykusioje privačioje peržiūroje aptarinėdamas projektą, M. Scorsese sakė, kad šis projektas – tai daugelį metų brandintos idėjos išsipildymas.

„Užaugau praktiškai gyvendamas senojoje Šv. Patriko katedroje miesto centre ir kontempliuodamas, medituodamas tas skirtingų šventųjų statulas, – ir domėdamasis jų istorijomis svarsčiau: Kas yra šventasis? Tai kažkas antžmogiška? Ar jie gali pasiekti kažką lengviau nei mes, nes esame žmonės? Ir, žinoma, suprantu, kad ne. Esmė ta, kad jie yra žmonės ir kad juose yra aspektų, kuriuos galime turėti kaip gerą pavyzdį, kuriuo galėtume sekti arba kuris mus įkvėptų.“

Aštuonių dalių seriale „Oskarą“ pelniusio režisieriaus projekte dėmesys skiriamas šventosios Žanos d’Ark, šventojo Pranciškaus Asyžiečio, šventojo Jono Krikštytojo, šventojo Tomo Beketo, šventosios Marijos Magdalietės, šventojo Mozės Juodojo, šventojo Sebastijono ir šventojo Maksimilijono Kolbės gyvenimams.

Filmų ciklą „Martinas Skorsezė pristato: Šventieji“ statė Mattis Leshemas, kuris yra vienas iš prodiuserinės kompanijos, besispecializuojančios žydų istorijos ir judėjų-krikščionių dialogo srityje, įkūrėjų, režisavo Elizabeth Chomko, augusi kaip katalikė, o scenarijų jam parašė Kentas Jonesas, kuris jau daug metų pažįsta režisierių.

Scorsese sukūrė serialą, tačiau kartu didaktiškai pasakoja istorijas, stengdamasis perduoti tikrąją kiekvieno šventojo istoriją, pateikdamas ryškias detales ir istorinį kontekstą.

Dauguma Scorsese’s filmų tiesiogiai nagrinėja katalikiškas temas arba paliečia dorybių ir ydų, tamsos ir atleidimo klausimus.

Katalikybės tema Scorsesę lydėjo nuolatos, kaip jis 2019 m. sakė serialo scenaristui, kalbėdamas apie atleidimą: „Katalikybė man paliko įspūdį jau labai ankstyvame amžiuje ir tapo kažkuo, su kuo esu visada susijęs“, – sakė jis Jonesui.

„Žmogus gali skaityti ar domėtis įvairiais būdais. Mane domina, kaip žmonės suvokia Dievą arba neapčiuopiamą pasaulį – visi žmonės, visur. Bet mano kelias visada ėjo per katalikybę“.

Žymusis režisierius jau seniai norėjo sukurti serialą apie šventuosius, dar prieš vis dar prieštaringai vertinamą „Paskutinį Kristaus gundymą“ ar naujausią filmą apie tikėjimą „Tyla“. Tačiau šiemet ilgai lauktas projektas pagaliau išsipildė.

Dauguma Scorsese’s filmų tiesiogiai nagrinėja katalikiškas temas arba paliečia dorybių ir ydų, tamsos ir atleidimo klausimus.

Jis paaiškino: „Galbūt žinojimas, kad yra, buvo ir tebėra šventųjų, yra tai, ką prarado mūsų jaunoji karta. Nes tuomet mes su jais negyvename. Tad manėme, kad serialas yra geras bandymas suprasti, kas yra šventumas ir kas iš tikrųjų yra tikėjimas.“

Šią savaitę per interviu laikraščiui „The New York Times“ Scorsese’ė buvo paklaustas, kaip dabar atrodo jo tikėjimo gyvenimas, atsakė: „Kartais esu praktikuojantis katalikas. Šiuo metu mano santykis yra dialogas, kurį palaikau su tam tikrais dvasininkais ir kunigais“.

Režisierius, kuriam sekmadienį sukako 82 metai, svarsto keletą tikėjimo ir asmeninių projektų, įskaitant „Jėzaus gyvenimą“.

Sausį, baigęs rašyti scenarijų, kalbėdamas laikraščiui „The Los Angeles Times“, Scorsesė sakė, kad įkvėpimo filmui sėmėsi pernai susitikęs su popiežiumi Pranciškumi konferencijoje „Pasaulinė katalikiškos vaizduotės estetika“, į kurią susirinko menininkai ir kūrėjai iš viso pasaulio. Po šio susitikimo Scorsese pareiškė: „Po popiežiaus kreipimąsi į menininkus atsakiau vieninteliu man žinomu būdu: sugalvojau ir parašiau filmo apie Jėzų scenarijų.“

Verta pastebėti, kad „Šventųjų“ kūrimas iš viso užtruko septynerius metus, kol buvo sumanytas ir baigtas.

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version